Cigary a cigarové krajiny

Cigary sa vyrábajú v niekoľkých rôznych krajinách. Z tabaku rastúceho na rôznych pôdach, sú šúľané pomocou rôznorodých techník. Každá cigara má jej vlastnú výnimočnú chuť a arómu.Aby sme porozumeli cigarám a tabaku, je nevyhnutné spoznať rôzne krajiny sveta, kde sa tabak pestuje pre pochopenie a uznanie cigár. Presne ako rôzne vinárske regióny dávajú vínu inú chuť a jednotlivé vlastnosti, tak aj tabakové regióny. Nižšie je uvedený zoznam cigarových krajín, ktoré produkujú cigary. Zoznam obsahuje významné krajiny produkujúce tabak.

Karibské cigary

Kubánske cigary
Keď ľudia premýšľajú o cigarách, prvá vec ktorá im príde na um, sú kubánske cigary. Kubánske cigary majú dlhú históriu a sú považované za najkvalitnejšie na svete. Medzi najobľúbenejšie značky patria napríklad cigary romeo y julieta, alebo cohiba cigary.

Dominikánska republika

Po tom, čo Fidel Castro nacionalizoval priemysel kubánskych cigár a Americké embargo, Dominikánska republika sa stala hlavnou základňou pre vlastníkov tovární a teraz je vedúcim producentom luxusných cigár vo svete. Dlhé listy sú vynikajúcou náplňou a dominikánske cigary sú jemné až stredne silné.

Jamajka
Tabak je pre Jamajku domorodou surovinou a sú rôzne druhy, ktoré rastú divoko na ostrovných úrodných vulkanických pôdach a tak ako Kuba, aj Jamajka má pre pestovanie tabaku skvelú klímu. Aj keď je Jamajka zriedka považovaná za hlavnú krajinu produkujúcu cigary, jej tabakové plantáže siahajú do polovice sedemnásteho storočia, keď bol ostrov britskou kolóniou.


Cigarové krajiny Strednej Ameriky

Honduras

Tabak pestovaný v tejto stredoamerickej krajine býva silnejší ako dominikánsky, alebo nikaragujský. Avšak niekoľko honduraských značiek je veľmi jemných, čo z nich robí vedúcu voľbu pre nových fajčiarov cigár, žijúcich kdekoľvek.

Nikaragua
Nikaragua je požehnaná úrodnou pôdou a klímou, ktorá je skvelá pre produkciu tabaku, avšak s históriou občianskych nepokojov a vojen v tejto krajine prešiel nikaragujský cigarový priemysel cez mnoho vzostupov a pádov. Teraz, keď je to stabilnejšia krajina, Nikaragua sa rýchlo stala jedným z vedúcich producentov cigár.

Kostarika
Hoci je najznámejšia pre jej kávu, presne ako väčšina strednej Ameriky, Kostarika má úrodnú pôdu a úžasnú klímu pre produkciu tabaku.


Cigarové krajiny Severnej Ameriky

Spojené Štáty

Keď väčšina ľudí premýšľa o tabaku rastúcom v USA, majú sklon myslieť na južné krajiny. Toto je väčšinou pravda, ale v cigarovom svete je severovýchodný štát Connecticut známy pre produkciu niektorých najlepších cigarových krycích listov na svete.

Mexiko

Mexiko má stabilný tabakový a cigarový priemysel. Veľa regiónov pestujúcich tabak pracuje pozdĺž Mexického zálivu a v severnej oblasti Mexika sa nachádza množstvo plantáží.


Cigarové krajiny Južnej Ameriky

Brazília

Brazília je hlavným producentom cigár, sú pravdepodobne najznámejší pre ich krycie listy na cigary. Väčšina brazílskych krycích listov sú od tmavohnedej po naozaj hnedú. Toto sú tabakové krycie listy rastúce na slnku a ich chuť je sladká a neutrálna, čo z nich robí dobré krycie listy na miešanie s inými časťami cigary.

Ekvádor
Ekvádorské teplé a vlhké tropické podnebie je skvelým miestom na pestovanie tabaku. Krajina produkuje jedny z najpozoruhodnejších krycích cigarových listov a používajú sa v mnohých známych značkách, ako napríklad Arturo Fuente.


Africké cigarové krajiny

Kamerun
Plantáže tejto africkej krajiny, sú umiestnené vo východnej časti krajiny so susediacou Stredoafrickou Republikou. Kamerun je známy pre jeho kamerunské krycie cigarové listy, ktoré sa používajú v rôznych známych značkách, ako napríklad Arturo Fuente a Ashton.


Ázijské cigarové krajiny

Filipíny
Filipíny majú dlhú tradíciu vo výrobe cigár, položenú Španielmi pred rokom 1900. Filipínske cigary sú jemné a mnohí ich preferujú, pretože sú ľahkým fajčivom.

Indonézia
Indonézia je jedným z najstarších producentov cigarového tabaku na svete. Tabak pochádzajúci z týchto radov ostrovov ktoré utvárajú Indonéziu, sú známe ako Sumatra, alebo Jáva.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial