Clipper – Kvalita & bezpečnosť

Značka Clipper patrí k vysokokvalitným značkám zapaľovačov a etablovala sa celosvetovo prostredníctvom jeho kvality, spoľahlivosti a oslovenému dizajnu.

Už viac ako 40 rokov investuje výrobca Flamagas do najnovších technológii, aby mohol zodpovedať najvyšším nárokom týkajúceho sa rozvoja, výroby a potlače zapaľovačov.

Odolný Clipper

Takto pozostávajú Clipper zapaľovače z nerozbitného a nehorľavého nylonového tela, ktoré sa vyznačuje vysokým odporom proti extrémnym vplyvom. K tomuto prechádzajú Clipper zapaľovače počas výroby 60 bezpečnostnými kontrolami.

Ako z posledných kvalitných zapaľovačov, ktoré sa vyrábajú ešte v Európe, spĺňajú Clipper zapaľovače všetky medzinárodné bezpečnostné podmienky.

Bezpečnosť

Od marca 2007 platí pre krajiny EU právny predpis a to, že zapaľovače sa môžu dostať len vtedy na trh, ak majú detskú poistku.

Zapaľovače s detskou poistkou majú v sebe mechanizmus, ktorý deťom sťažuje manipuláciu so zapaľovačom. Výlučne z toho dôvodu sú cenovo vyššie predovšetkým zapalovace z kovu, keďže vychádzame z toho, že deťom nie sú tak ľahko prístupné.

Pre všetky ostatné zapaľovače platí EU- štandard EN 13869.

Tento štandard certifikuje, že deťom na ktorých boli robené testy, vo veku 3,5 až 4,5 rokov, nebolo viac ako 15% účastníkov schopných, zapaľovač zapáliť.

Prečo existuje tento predpis?

Malé deti sú práve tými, ktoré často spôsobujú požiare so zapaľovačmi. Tieto prípady zodpovedajú 40 úmrtiam v EÚ za rok. Podľa medzinárodných skúseností klesá počet zodpovedajúcich nehôd o viac ako 50%, čo sa detskej bezpečnosti týka.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial