Shisha – výroba jablkovej korunky v 6tich krokoch

Ovocné korunky sú ručne vyrobené korunky pre vodnú fajku (shisha). Ako už samotný názov prezrádza, sú tieto korunky vyrobené  z ovocia. Svoju chuť prenášajú do dymu a preto môžu samotný dym ešte viac zintenzívniť alebo priniesť inú chuťovú nôtu. Nasledovný návod objasňuje ako si krok za krokom vyrobiť z jablka fajčiarsku ovocnú korunku.

Návod na výrobu ovocnej shisha korunky

Budeš potrebovať:

– jablko (optimálne os 6-7cm priemerom)

– pevný podklad na rezanie

– nôž a čajovú lyžičku

– vykrajovač jabĺk

– Alobal a ihlu

Krok 1:

Odrežte vrchnú časť jablka, aby ste získali rovnú plochu.

Krok 2:

Vyhĺbte jablko s pomocou čajovej lyžičky. Hrúbka steny by nemala byť väčšia ako 5mm a samotná vyhĺbená hĺbka by mala mať dostatok miesta pre samotný tabak.

Krok 3:

S vykrajovačom urobte dieru do stredu vyhĺbenej časti jablka a odskúšajte, či jablko dobre pasuje na telo fajky. Pri potrebe zväčšite dieru. Ak nemáte doma vykrajovačku jabĺk, môžete dieru šikovným spôsobom vyrezať  pomocou nožíka.

Krok 4:

Položte na dierku kúsok alobalu a urobte veľa malých dierok. Dbajte na to, aby dierka bola kompletne pokrytá alobalom a alobal aby bol dostatočne prepichnutý. Málo dierok môže spôsobiť zlý ťah, zle prikrytá dierka môže spôsobiť upchatie stĺpika, pretože tabak sa môže dostať do tela fajky(stĺpika).

Krok 5:

Naplňte korunku s 2/3 tabaku podľa tvojho výberu (nie aby bol príliš plný, pretože by mohol zhorieť), napnite naň alobal a urobte do alobalu veľa malých dierok.

Krok 6:

Nasaďte korunku na telo fajky, zapáľte uhlik a položte ho, až keď bude úplne žíhaví, na korunku.

Hotovo!

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial