Fajčenie konope a sexualita

Jedno z najstarších využití fajčenie konope bolo spojené s obradmi zameranými na plodnosť. V dávnej minulosti, užívanie konope malo navodiť mužov a ženy, aby sa zapojili do sexuálneho správania. Obrady plodnosti zvyčajne vedené šamanmi, mali znovu prijať či už skutočne alebo symbolicky, sexuálne akty alebo reprodukčné procesy. Konope bolo vnímané ako mocné afrodiziakum a spôsob pre milencov ako sa stať nielen fyzicky prepojení, ale aj duchovne prepojení.

Užívanie konope je rozšírené v mnohých rôznych kultúrach a je často používané ako sexuálna pomoc. Od vzrušenia, cez sexuálnu aktivitu, až k problémom súvisiacich so sexom a dokonca aj sexuálne prenosnými chorobami, je konope preferovaným riešením.

Výhody fajčenie konope pre sex:

* Zvýšená schopnosť komunikovať s partnerom na sexuálnej úrovni

* Zvýšená sexuálna výdrž

* Zvýšená sexuálna zručnosť

* Zvýšený hmatový vnem

* Zvýšená dĺžka a sila orgazmu

* Zvýšená pozornosť venovaná technickým aspektom milovania

* Zvýšená pozornosť venovaná predohre

* Citové väzby medzi partnermi

Kultúrne užívanie konope

V Indii bolo konope používané ako terapeutický prostriedok podľa ajurvédy [odvodené zo sanskritského slova „Ayu“, čo znamená „život“ a „veda“, čo znamená „poznanie“, alebo „poznanie života“] a Unani Tibbi [ Unani v arabčine, hindčine, perzštine a paštčine znamená ‚Grék‘; Tibb (i) znamená ‚Príroda‘, a môže byť aj samostatnou formou lieku Unani] ako medicínsky systém viac ako desať storočí. Oba systémy rozsiahle používajú konope pre zvýšenie libida (pohlavného pudu), premáhanie impotencie, tvorenie dlhotrvajúcej erekcie, oneskorenie ejakulácie, uľahčenie lubrikácie, uvoľnenie zábran a liečbu rôznych chorôb.

Kámasútra je jednou z najznámejších kníh o umení a zručnosti sexu a milovania aká kedy bola napísaná. Kámasútra je v hinduisticko-budhistickej tradícii známa ako Tantra, náboženstvo, ktoré predpisuje fyzické a duševné cvičenia, akými sú meditácia a joga, aby pomohli cvičiteľovi opustiť svoje fyzické telo a dosiahnuť osvietenie. Rituály, ktoré využívali konope boli súčasťou Tantry a datujú sa prinajmenšom do roku 700 n.l. Spočiatku by sa tantrickí celebranti pôstili po dobu najmenej 24 hodín, než by mali zjesť Bhang [v knihe Ultimate Spyguide to Marijuana od Jamesa Bongo nájdete návod]. Cvičenia nasledovali a uľahčovali silu a nával intoxikácie. Akonáhle nastala intoxikácia, bol vyvolaný meditatívny stav spolu s chválospevmi venovanými bohyni Kali [Božská Matka, manželka Shiva {ničiteľa ilúzie}, dobyvateľka a ničiteľka pút a okov ega jednotlivca]. Muži by potom mali umyť vodou svojich partnerov, učesať im vlasy, naparfémovať ich a položiť ich na hodvábnu posteľ. Muži by sa potom mali zaoberať rituálnymi dotykmi, počnúc čelom ženy, potom sú na rade jej oči, nosné dierky, ústa, paže, stehná, a nakoniec vagína a začne sa orálny sex u ženy. A po čase sa zmenia polohy a potešenie dostane muž od ženy, a vyskúšajú sa rôzne sexuálne polohy. Aj ženy aj muži používali meditáciu a dychové cvičenia s cieľom predĺžiť sexuálne spojenie, aby sa dosiahol „nekonečný orgazmus celého tela“. Navrhovalo sa, že by tieto rituály mali trvať osem alebo viac hodín.

V moderných západných kultúrach je užívanie konope často spájané s problematikou sexuality. Užívanie konope u teenagerov môže vytvoriť prostredie, v ktorom sú ochotní experimentovať so sexuálnym správaním, ktoré však môže viesť k nechcenému tehotenstvu, alebo pohlavne prenosným chorobám. Bohužiaľ, tieto problémy sú často spôsobované, nie samotným konope, ale západnou spoločnosťou, ktorá zmenila konope v démona. Keď si deti uvedomia, že ich najdôveryhodnejšie zdroje informácií, akými sú ich vlastní rodičia, ich škola, alebo dokonca vláda im klamali, zvyknú reagovať takými spôsobmi, ktoré sú v rozpore s posolstvami, ktoré im kázali. Rodičia a vlády, ktoré sa otáčajú chrbtom obyčajnej rastline a nechávajú ju obviňovať z ich vlastných skutkov, sú naozaj opovrhnutiahodní. Akonáhle spoločnosť prijme konope, zistí, že problémy, ktoré kedysi s ním spájali, sa rozptýlia.

„Náš Národný zdravotný systém sa spolieha na dokázaný vedecký výskum, nie na obľúbený názor. Až dodnes veda a výskum nestanovili, že fajčenie marihuany je bezpečné alebo efektívne.“

Kúzlo THC

Estrogény sú veľmi známe skupiny steroidov, ktoré slúžia primárne pre ženský pohlavný hormón. Progesterón je súčasťou tejto skupiny a je to steroidný hormón , ktorý je vylučovaný žltým telieskom vaječníka a placentou, a reguluje ženské reprodukčné funkcie spolu s estrogénom. Progesterón tiež pracuje na zvýšení schopnosti a frekvencie kopulačnej aktivity ( t.j. sex ) . Nie vždy uznávaná súčasť vedy sa nazýva Štruktúrna izoméria, čo je prípad, kedy dve zlúčeniny majú rovnaký chemický vzorec, ale líšia sa v spojitosti jednotlivých atómov . To je veľmi dôležité, pretože jedno teleso nemôže povedať, aký je rozdiel medzi dvoma úplne rôznymi chemikáliami . To je prípad THC a progesterónu , ktoré obe majú vzorec C21H30O2 ( uhlík – 21 , vodík – 30 , kyslík – 2 ) . Tetrahydrokanabinol (THC) má schopnosť pracovať na neurochemických súbstrátoch spravidla aktivovanými progesterónom a môže pracovať aj pomocou bunkovej signalizácie kaskád, ktoré aktivujú receptory progesterónu. V podstate má THC schopnosť napodobňovať u žien progesterón, ktorým zvyšuje libido. Keď sa dá samiciam potkanov THC, začnú oveľa viac vnímať sexuálne pozornosti mužov.

V prípade potreby sa u mužov progesterón v skutočnosti konvertuje na testosterón v prípade potreby, nakoľko je progesterón predchodcom testosterónu. Progesterón môže tiež pomôcť pri odstránení estrogénu u mužov, a môže ich chrániť pred chorobami, ako sú napríklad tie, spojené s prostatou. Týmto spôsobom, THC teoreticky môže zvýšiť hladinu testosterónu tým, že v tele simuluje progesterón, čím sa zvyšuje mužskú libido.

Takže ako vidíte, THC je naozaj čarovné, nakoľko má schopnosť zvýšiť libido u mužov i u žien. A ak by aj bez toho nebolo dosť úžasné, vďaka tomu, že progesterón je anabolický hormón, pomôže spaľovať tuk pre získanie energie, a tak keď je THC v ľudskom tele, podporuje premenu tukov na energiu. Aj keď, samozrejme množstvo tuku, ktoré je spaľované, bude závisieť od množstva fyzickej aktivity, na ktorej sa užívatelia vlastne podieľajú.

Zrodenie konope

Konope bolo používané po tisíce rokov na pomoc tehotným ženám. Konope má mnoho výhod pre ženy, ktoré musia znášať stres z práce.

„Ranná nevoľnosť’ je počas tehotenstva bežná; no môže sa stať neobvykle obmedzujúcou a konope je známe práve pre jeho vlastnosti stimulujúce zvýšenie chuti do jedla a tiež účinkom proti nevoľnosti. Zvýšenie spotreby potravín je veľmi dôležité a to najmä dnes, kedy sa matky zdráhajú jesť kvôli sociálnym stereotypom, nakoľko by to malo poskytovať viac zdravia pre matku aj pre plod počas všetkých fáz tehotenstva.

Tehotenstvo môže u niektorých žien spôsobiť nerovnováhu hormónov , ktoré môžu spôsobiť, že ostanú veľmi precitlivené. Konope je známe tým, že pomáha ženám udržať svoje hormóny v rovnováhe a môže pomôcť ženám vnútorne sa zamerať na ich zdravie. Zlepšené hmatové vnemy môžu napomôcť matke byť v súlade s rytmami plodu.

„Konope je tiež veľkým prínosom pre nastávajúce páry, aby držali spolu a aby sa odľahčili niektoré okamihy, ktoré by inak mohli byť stresujúce a mohli by držať ich vzťah v napätí. Domnievam sa, že ak smerujú k hádke, únave, alebo k nevrlosti kvôli boľavým svalom: nech si proste dajú spolu pár šlukov, pohladia sa navzájom ( telová masáž), navnadia nejakú skvelú aromaterapiu, nech majú dobrý sex, a nakoniec dobrý nočný spánok. Zaručene sa každý bude cítiť ráno lepšie. “
Dr. Kate

Tehotenstvo a tráva

Tehotenstvo je známe pre veľké fyzické nepohodlie ženy a konope je rovnako ako protizápalový, tak aj analgetický prostriedok, a tiež prispieva k zníženiu charakteristického napätie počas tehotenstva tým, že uvoľňuje maternicové kontrakcie.

Deti konope

„Prenatálna expozícia marihuany a novorodenecké výsledky na Jamajke: Národopisná štúdia“ prišla k záveru, že deti prenatálnych užívateľov marihuany mali značne vyššie výsledky testov neasociatívneho učenia s akustickými a dotykovými stimuláciami, vyššiu bdelosť, prijímanie komfortu s väčšou ľahkosťou, a menej sa vystrašili či vzrušili, než je to u obvyklých detí v prvom týždni po narodení. Po tridsiatich dňoch, mali deti vyššiu kvalitu pozornosti, odolnejšie dobrovoľné a nedobrovoľné reflexné systémy, boli menej podráždené a mali lepšie organizačné schopnosti ako deti narodené matkám, ktoré neboli užívateľkami marihuany. Dlhodobé štúdie preukázali, že neexistujú žiadne konzistentné dôkazy o významných rozdieloch vo vývoji, keď dôjde k prenatálnemu vystaveniu sa konope, narozdiel od tých, ktoré sa mu nevystavia. Môžeme to teda uzavrieť tak, že vystavenie sa konope je pravdepodobne väčším prínosom pre deti, ako na obtiaž.

Sexuálne zhrnutie

Konope je známe už tisíce rokov ako pomôcka k sexu, ktorá pomáha partnerom stať sa viac „zladenými“ so svojimi milovanými. Fajčenie konope môže byť veľkým prínosom pre rozvoj trvalého zmysluplného vzťahu a tiež dokáže umožniť výchovu detí, ktoré sú normálne alebo vykazujú nadpriemer vo svojom vývoji. Vychovávanie detí v prostredí lásky a priateľstva môže vychovať deti, ktoré v živote budú vynikať.

Samozrejme, že všetko treba s mierou a že výsledky sa budú líšiť, ale s konope ako s vašou pomôckou možno zistíte, ako aj ostatní pred vami, že konope je naozaj dar od bohov.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial