Humidory – príliš nízka vlhkosť? Čo treba robiť?

Humidory sú špeciálne úložné boxy na cigary, ktoré uchovávajú správnu vlhkosť a kvalitu cigár. Môže sa stať že sa vám v humidory zníži vlhkosť a cigary vyschnú, čím stratia na kvalite. Čo je vtedy potrebné urobiť? Odpovede vám prinášame v článku.

Humidory – príliš nízka vlhkosť, je možné podniknúť nasledovné kroky:

  • Uistite sa, že je vlhkomer správne kalibrovaný metódou soľného roztoku, či bol špongiový zvlhčovač naplnený roztokom propylenglykolu a vnútro humidora pred prvým použitím dostatočne zvlhčené.
  • Zvlhčovač naplniť destilovanou vodou
  • Ak po dlhšom používaní humidora dôjde k poklesu vlhkosti, môže to značiť, že zvlhčovač je defektný. Pri používaní vody z vodovodu hrozí napríklad, že sa póry špongie môžu upchať alebo pri použití príliš silného roztoku propylenglykolu môže povrchová membrána zabrániť ďalšiemu nasávaniu destilovanej vody.

Pokles vlhkosti vzduchu po vložení suchých cigár do humidoru je prirodzený. Po niekoľkých dňoch uskladnenia cigary v humidore, by sa vlhkosť vzduchu mala stabilizovať. Aj otvorenie humidora vedie ku krátkodobému poklesu vlhkosti. Odchýlky niekoľkých percent od značky 70% by nemali byť dôvodom k znepokojeniu, zároveň je potrebné dbať aj na presnosť merania vlhkosti pomocou vlhkomera. (viď presnosť merania vlhkomerom). Infomujte sa aj u svojho predaj cigar, ohľadom príslušenstva pre humidory.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial