Popolník – nevyhnutnosť každého fajčiara. Máte ho aj vy?

Popolník spája – nech už fajčíte čokoľvek, jedno máte ako fajčiari spoločné. Bez popolníka sa nezaobídete. Popolník slúžiaci na odklepanie popola z cigarety, fajky či cigary je neodmysliteľnou súčasťou výbavy každého správneho fajčiara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o triviálnu vec, avšak nie je popolník ako popolník. Pýtate sa prečo? Nech už si vyberiete dizajn akýkoľvek chcete, výber správneho popolníka ovplyvní hlave to, čo konkrétne fajčíte. V princípe rozlišujeme cigarové popolníky, fajkové popolníky a popolníky na cigarety. V prípade, ak plánujete popolník využívať i v exteriéri, mimoriadne praktické sú i popolníky do vetra.

Dve ubalené cigarety v kovovom popolníku v tvare mušle

Aj cigara si pýta svoj – zaslúži si ho!

Lahodné vychutnanie si fajčenia cigary nie je len o kvalite fajčiva, ale aj o štýle akým fajčíme. Fajčiť drahú cigaru a odklepávať si popol do jogurtového téglika je ako kúpiť si športiak a tankovať za päťku. Cigarové popolníky sú znakom vycibreného vkusu a zmyslu pre detail, pričom posúvajú fajčenie cigár na vyššiu úroveň. Popolníky stvorené pre fajčiarov cigár majú špecifický tvar, ktorý umožňuje komfortné odstránenie popola z cigary. Cigaru jednoducho stačí jemne otrieť o popolník. Z ponuky luxusných a štýlových cigarových popolníkov si môžete vybrať, či chcete popolník na jednu, dve, či viacero cigár. Záleží od toho, koľko ľudí bude naraz fajčiť. Samotný popolník by mal sedieť vášmu vkusu a ladiť ku okoliu – dodávajúc mu šmrnc a dôraz.

Vyšší čierny popolník s odloženou cigaretou

Popolník a fajka? Samozrejme, že áno!

Ku štýlovej fajke a pôžitku z vychutnávania si voľnej chvíle rozhodne nesmie chýbať praktický pomocník v podobe fajkového popolníka. Fajkové popolníky sú zväčša rozdelené na dve časti. Na menšiu, do ktorej si fajku odkladáte. Druhá – väčšia časť, má obyčajne v strede štupeľ. O tento fajku s ľahkosťou oklepete a slúži predovšetkým na vysypanie popola a zbytkového tabaku . Ideálne je, keď je štupeľ zhotovený z korkového materiálu, čo zabezpečí bezpečné odklepanie fajky – bez poškodenia a tvorby škrabancov.

Popolník na cigarety? Ten pozná snáď každý.

Medzi najvyhľadávanejšie a najpoužívanejšie popolníky nepochybne patria popolníky na cigarety. Tieto nie sú len báječným doplnkom do domácnosti, ale aj nutnosťou pre fajčiara cigariet. Nechcete predsa, aby sa ohorky cigariet povaľovali pod vašim balkónom či terasou. Popolník slúžiaci na odklepanie popola z cigariet a hasenie ohorkov dostanete v rôznorodých prevedeniach a motívoch.

Popolník na cigaru a ruka, ktorá drží horiacu cigaru

Skvelou vychytávkou niektorých popolníkov na cigarety je i prítomnosť žliabkov, slúžiacich na dočasné odloženie zapálenej cigarety. Vaše ruky tak ostanú voľné, a vo fajčení môžete pokračovať o menšiu chvíľku neskôr.

Fúka vietor? Ľahká pomoc – aj nato máme popolník!

V prípade, ak svoj popolník plánujete mať umiestnený v exteriéri, je vhodné pouvažovať o kúpe popolníka určeného do vetra. Takýto nevšedný pomocník fajčiara slúži na zamedzenie nechceného rozfúkania cigaretových ohorkov a popola vetrom. Porozfukovaný popol a ohorky na vašej podlahe tak ostanú minulosťou a vy si môžete vychutnávať fajčenie bez obáv o čistotu okolia. Využitiu popolníkov do vetra sa teší množstvo reštaurácií a podnikov, ktoré sa nemusia o porozletovaný popol vôbec starať.

Článok pre vás pripravil Tomáš

Tomáš Hero

Slovný atlét, optimista a dobrodruh v jednom. Študent žurnalistiky, ktorý najradšej popíja kávičku na teraske s balenou cigaretkou a píše články pre pobavenie i poučenie.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial