Cigary: Čo si zaobstarať, kým si zapálite svoju prvú?

Cigary si pred samotným fajčením vyžadujú prípravu, ktorá zabezpečí plynulý pôžitok. Hlavne pri drahších kúskoch, by bola škoda nevyťažiť z ich kvality maximum. Ak sa chystáte na svoju prvú cigaru, naštudujte si, aké príslušenstvo vám k nej rozhodne nesmie chýbať.

Orezávač s riadne nabrúsenou čepeľou

Cigarový orezávač v mužských rukách: orezávanie cigary

Orezávač na cigary sa používa na odstránenie tzv. čapičky, ktorou sú väčšinou uzavreté. Ostrá čepeľ zabezpečí rýchle a presné orezanie. Na tento účel existuje viacero rôznych nástrojov, orezávač je však praktický, jednoduchý na použitie a tiež cenovo dostupný.

Cigarový zapaľovač so spoľahlivou tryskou

Cigarový zapaľovač je ďalším príslušenstvom, ktoré pomôže zapáliť cigaru rovnomerne. Po orezaní sa treba rovnako sústrediť na rovnomerné rozpálenie. Ak by horela iba jej časť, malo by to nepriaznivý vplyv na chuť tabaku. Špeciálne uspôsobený zapaľovač na cigary s viacerými tryskami je najspoľahlivejšou formou zapaľovania. Vďaka tryskám pracuje efektívne a nehrozí s ním nevyrovnane rozpálená cigara.

Cigarové príslušenstvo: zapaľovač, pohár s whisky, cigara a orezávač v popolníku

Príslušenstvo pre cigary – čo sa ešte zíde?

Príslušenstvo, ktoré začiatočník rozhodne potrebuje sme si už spomenuli. Cigary sú však omnoho komplexnejšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Na ich chuť vplývajú vonkajšie faktory. V nepriaznivých podmienkach môže cigara zoschnúť alebo dokonca splesnivieť. Tomu sa dá zabrániť iba správnym skladovaním. Ak máte cigár viac, alebo vás cigary stiahli na svoju stranu a budete s fajčením pokračovať, investujte do kvalitného humidoru. Ten ich udrží v bezpečím pri správnej vlhkosti. Na kratšie skladovanie dobre poslúži aj bežné, kožené puzdro na cigary. Možností je neúrekom, vo všetkých cenových kategóriách.

Máte tip čo ešte nesmie chýbať začiatočníkovi? Podeľte sa oň v komentároch!

Článok pre vás pripravila Sheena

Sheena Monika

Copywriterka, pivná someliérka, “psia mama” a samozvaná ambasádorka za marihuanu a jej liečebný potenciál. Pre hulic.sk funguje ako externá copywriterka, v článkoch sa rada venuje hlavne kultúre a histórii spojenej s fajčením.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial