Korunka na vodnú fajku – Ako si vybrať tú správnu? Poradíme vám, ako na to!

Korunka na vodnú fajku je dôležitejšia ako si možno myslíte. Ako si vybrať korunku na vodnú fajku nie je až taká veda, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Človek však musí byť v problematike aspoň trochu zorientovaný, pokiaľ však nie je – pomoc skúsenejšieho fajkára je viac ako nevyhnutná. Korunka vodnej fajky je jednou z jej najdôležitejších častí, od ktorej závisí kvalita vášho zážitku. Pri jej zlom, či nevhodnom výbere, sa váš očakávaný pôžitok z fajčenia môže razom zmeniť na fakt nepríjemnú traumu, s ktorou sa rozhodne nebudete nikomu chváliť. Verte mi, že viem, o čom hovorím. Pokiaľ sa chcete vyhnúť sklamaniu a potrebujete v tomto smere pomoc – vo vlastnom záujme čítajte ďalej!

Rozhoduje veľkosť a druh materiálu

Pozor! Veľkosť je prvým rozhodujúcim faktorom pri výbere korunky na vašu obľúbenú shishu. Pri výbere korunky musíte dbať na to, aby bola kompatibilná – správne spojiteľná s vodnou fajkou, pre ktorú si ju kupujete. Pred výberom je potrebné poznať presný rozmer vašej shishe. To preto, aby sa nestalo, že korunka bude veľká, alebo naopak – príliš malá. Ani jedna z týchto dvoch možností by vás určite nepotešila. Pri výbere materiálu máte znovu na výber z niekoľkých alternatív. V ponuke sú korunky na vodnú fajku keramické, hlinené, sklenené, mramorové, ale aj silikónové, či kovové. Tie posledné spomenuté – kovové, sú zo špeciálneho materiálu s protikoróznou úpravou, ktorý neodvádza teplo. Hlinené a keramické korunky na vodnú fajku sú povrchovo ošetrené glazúrou, ktorá ich chráni pred vysokým sálavým teplom a mechanickým poškodením. V tomto smere sa báť vôbec nemusíte, v dnešnej dobe sú už všetky druhy použitých materiálov veľmi kvalitné.

Korunka na vodnú fajku a príslušenstvo vodnej fajky

Klasika, Vortex, či Phunnel?

Klasická korunka vodnej fajky je tá najjednoduchšia a zároveň asi najpoužívanejšia zo všetkých. Výrobcovia vodných fajok ich vo väčšine prípadov pridávajú ako povinnú – základnú výbavu každej svojej predávanej shishe. Klasické korunky sú charakteristické tým, že na svojej spodnej časti majú viacero dierok. Sú vyrábané prevažne z glazúrovanej keramiky a sú primárne určené na použitie pre suchší druh tabaku.


Naopak, korunka na vodnú fajku Vortex je prispôsobená na fajčenie vlhkejších druhov tabaku. Jej tvar je prispôsobený tomu, aby melasa vytekajúca z tabaku počas fajčenia ostávala v korunke a nestekala cez telo vodnej fajky až dolu do vázy. Korunka takto zabraňuje neželanému znečisteniu a následnému veľmi prácnemu čisteniu celej vodnej fajky. Korunka Vortex má vyšší obvodový okraj, v jej strede je vyvýšený ostrovček so štyrmi dierkami.

Korunky na vodnú fajku - Wandy Katana a Hookain


Phunnel korunka sa na prvý pohľad podobá už vyššie spomínanému Vortexu. Má podobne zvýšený obvodový okraj zabraňujúci vytekaniu melasy, avšak v strede má miesto štyroch dierok iba jeden ohraničený otvor s vyšším okrajom. Tento je tiež upravený tak, aby sa obsah korunky počas fajčenia nedostal dnu do tela vodnej fajky. Tento druh korunky je medzi milovníkmi shishe momentálne veľmi obľúbený.

Korunka na vodnú fajku je záležitosťou pár drobných

Pri kúpe korunky na vašu shishu, sa oblúkom vyhnite “zaručeným originálom“ ponúkaným pouličnými – nazvime ich obchodníkmi v dovolenkových orientálnych letoviskách, ale aj šuštiakovým “biznismanom“ z našich – domácich slovenských tržníc. Nedajte sa dobehnúť, tá podozrivo nízka cena svedčí len o jednom… Takmer by som zabudol – z ceny vás hlava bolieť určite nemusí, korunka na vodnú fajku je záležitosťou pár drobných. A to doslova. Spokojne si môžete kúpiť aj viac rôznych druhov a podľa aktuálnej potreby ich meniť. Naozaj je to len a len na vás. Tak zas pri inej téme, priatelia!

Článok pre vás pripravil Vojtech

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial