Tipy pre začiatočníkov

Kým cigary a cigarety sa pri fajčení rozložia, fajka ostane po dofajčení vždy fajkou. Fajka už dobré storočie dokáže vypovedať niečo o svojom majiteľovi, podobne ako to, aký oblek nosí, alebo aký parfum používa. Už od 18. storočia, keď boli prvé fajky vyrobené zo slonoviny, hliny, porcelánu, morskej peny alebo z neprekonateľného briarového dreva, pokladala sa fajka za symbol istého spoločenského postavenia. Ukázali, čo vlastnia, čo s ňou dokázali a to až dodnes. Prinášame vám rady a typy ako správne fajčiť fajku.

Pri fajke je podstatné to, aby sa nepoužíval nejaký štátny exemplár. Oveľa dôležitejšie je to, aby sedela dobre v ruke, aby sedela šírka náustka a aby nebola príliš ťažká, či ľahká. S inými slovami: Rovnováha musí sedieť. V priebehu dejín si fajka vydobyla isté postavenie vo svete a to s nekonečným počtom rôznych druhov hlavičiek, tvarov ,nástavcov, aplikácii a náustkov. Nikto nemôže posúdiť, ktorá fajka je najlepšia. Fajka je vecou vkusu a má len jedno: Má sa prispôsobiť jeho majiteľovi a ponúknuť mu dokonalý pôžitok z fajčenia. Vášnivý fajčiar sa určite nezmieri len s jedinou fajkou. Do svojho vlastníctva by určite túžil mať toho viac. Preto si môže podľa chuti a nálady meniť formu a materiál fajky a každej fajke tak zabezpečiť po použití istú regeneráciu. To garantuje fajke dlhú životnosť a fajčiarovi fajok ničím nerušený pôžitok.

Fajčenie fajky je rituál bez jasných pravidiel. Na začiatku treba dbať na pár rád, aby ste si mohli tabakovú zmes správne vychutnať. Pri natlačení fajky sa vyplatí, aby ste tabak na spodku stlačili jemnejšie a na vrchu môžete zase pritlačiť pevnejšie. Tým dosiahnete optimálny ťah. Potom zapáľte fajku. Najlepšie so zápalkami, alebo so špeciálnym zapaľovačom s horizontálnym plameňom. Dbajte na to, aby celá plocha hlavičky tlela. Tak bude horieť tabak rovnomerne. Potiahnite teraz pokojne z vašej fajky, ale spravte to tak, aby plameň nevyhasol. Fajka tak ostane chladnejšia a lepšie chutí. Ak by predsa len zhasla, zapáľte ju opäť.

Občas sa stane – a to aj tým skúseným fajčiarom – že hlavička fajky bude príliš horúca. Nechajte fajku na okamih vydýchnuť, odložte ju nabok, aby vychladla a mohli ju potom opäť zapáliť. Ťah fajky môžete regulovať pri fajčené úplne jednoducho: Stlačte ju s napchávatkom a to zľahučka na horiacu plochu tabaku. Dôsledkom toho je, že tabak bude tlieť rovnomerne a fajka ostane chladnejšia.

Len veľmi skúsení pôžitkári dofajčia fajku až do úplného konca, ostatní vyprázdnia zvyšky tabaku už radšej vopred. To chráni nielen fajku, ale aj chuťové poháriky. Fajka si taktiež vyžaduje, aby ste jej dopriali trošku oddychu. Tento fakt svedčí aj o tom, že väčšina fajčiarov má preto v zásobe viacero fajok. Preto môže fajčiar každej fajke dopriať aspoň jeden deň odpočinku, bez toho, aby sa musel fajky zrieknuť. Keď si teraz po dofajčení fajky ešte vyčistíte fajku so špeciálnym prostriedkom, pre lepšie vysušenie, ostane vám dymový kanálik prázdny a pri ďalšom fajčení bude chutiť tak, ako si to vy prajete a obrázky ako tieto vám ostanú ušetrené.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial