Fajčenie fajky a zaujímavosti, o ktorých ste doposiaľ možno nevedeli

12Ak v hĺbke duše dúfate, že sa v tomto článku budeme baviť o pozitívnych účinkoch fajok na zdravie, pravdepodobne vás sklameme. Fajky nie sú o nič zdravšie ako bežne dostupné cigarety. V čom sa však líšia je, že zatiaľ kým fajčenie cigariet slúži ako prostriedok na uspokojenie závislosti na nikotíne, fajčenie fajky je okrem toho mimoriadny zážitok.

Na chvíľu s fajkou si nájdite minimálne pol hodinu

Čítate správne. Už sme to nepriamo naznačili, no stojí to za pripomienku. Fajka nie je cigareta. Nie je možné, aby vám fajka odovzdala celý svoj potenciál fajky v priebehu 5-minutovej prestávky.

Nájdite si preto útulné miestečko, kde vás nik nebude rušiť. Miestečko, kde budete len vy a fajka, zahalení dymom. Vedeli ste, že pokojné fajčenie vie byť kľúčom k novým nápadom a pozitívnym myšlienkam?

žena leží a relaxuje na stome pri vode a v ruke drží fajku

Pohár vody ako perfektná príloha k tabakovej delikatese

Posledné čo vám chýba je boľavý jazyk a škriabanie v hrdle. Skúsení fajčiari to už vedia, neskúsení sa vďaka nám priučia novým metódam.

Dokonalou prílohou k tabakovej fajke je bezpochyby voda. Áno. Obyčajná, no zároveň najvzácnejšia, pitná voda. Ochráni vaše ústa pred vysušením a vlhko v ústach len znásobí pôžitok z každého “potiahnutia.”

O šľuku ani muk

Ak ste začiatočník vo fajčení fajky na tabak, alebo ste doteraz fajčili len cigarety, budete medzi skúsenejšími pravdepodobne autorom menšieho faux pax. Dym z fajky sa totiž nešľukuje.

Väčšina skúsených fajčiarov má svoju osvedčenú metódu. Ťahať dym do úst jemným nasávaním alebo pohybom jazyka po podnebí. Dym je totiž najlepšie držať v ústach, kde si človek mnohonásobne viac dokáže vychutnať jeho jedinečnú chuť. Ale chce to iba tréning. Každý niekde začínal, no nie?

ženská ruka držiaca fajku pred papradím

Doprajte fajke zaslúžený odpočinok

To, že je správne fajku po dofajčení dôkladne vyčistiť, snáď nemusíme nikomu z vás pripomínať. Po vyčistení fajka zostane nejaký čas vlhká, a preto sa neodporúča fajčiť jednu fajku v malom časovom rozpätí.
Počkajte radšej, kým sa fajka vysuší a bude opäť pripravená poskytnúť prvotriedny zážitok. Hovorí sa, že “zotavenie” fajky trvá 1 až 2 dni. Ale ak sa pre vás stalo fajčenie fajky akousi závislosťou a potrebujete si tento rituál dopriať aj dvakrát za deň, kúpte si ešte jednu. A striedajte ich.

A ešte niečo

Ani tá najlepšia fajka nezachráni zničený fajkový tabak. Preto dbajte na to, aby ste sa o svoj tabak dôkladne postarali. Nie je dobré aby bol suchý, ale ani vlhký. Zlatá stredná cesta vedie k dokonalejšiemu pôžitku.

Zatiaľ čo suchý tabak škriabe na jazyku, vlhký najprv odporuje pri zapaľovaní a neskôr horí nepravidelne. Jednoducho prináša viac trápenia ako zážitkov.

Tabak, ktorý je pripravený na fajčenie má mať približne 17% vlhkosť. Odporúčané skladovanie je v tmavom prostredí, kde tabak nie je vystavovaný slnku ani teplu.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial