Ako funguje bongo?

Bongo (bublačka) existuje nepreberné množstvo tvarov a veľkostí. Používa sa na fajčenie tabaku, konope alebo iných bylín. V článku vám vysvetlíme ako funguje.

Každé bongo však pracuje na podobnom princípe:

V nádobke je naliate určitý objem vody. Do nádobky vedú dve trubičky. Širšia sa používa ako nátrubok. Na spalovaciu komoru je napojená užšia trubička. Tá ústi pod hladinou vody v nádobke.

V spalovacej komore sa tabak alebo iná bylinka po priložení plamienka mení na dym.
Keď zmyselné pery prisaté na nátrubok vytvoria podtlak, dym postupuje proti svojmu presvedčeniu trubičkou dole, vylezie z trubičky pod hladinou vody a vo forme bubliniek, ochladený a čiastočne zbavený pevných častí a dechtu vystúpa zas hore do prázdneho priestoru nad hladinou.
Tam sa hromadí kým nie je úplne vysatý cez nátrubok.
Vytvoriť podtlak sa podarí iba ak majiteľ či majiteľka zmyselných pier nezabudne upchať Dierku Turbo. To ma dva účely. V prípade začínajúcich huličov je zdrojom lacného pobavenia pre okolosediacich poučených, pokročilým húličom umožňuje v upchatom stave vytvorenie vytúženého podtlaku, a v pootvorenom stave dovoľuje primiešať do nahromadeného dymu isté množstvo čistého vzduchu a tým regulovať kvalitu výsledného dymivého zážitku.

Výhody

  • Studený dym menej dráždi hrdlo
  • Menej dechtu a sadzí znamená menej zahumusené pľúcne šelepestíky.

Nevýhody

  • Ako už zistila chudera Filoména z Maľovanej Abecedy, fajky smrdia. Zvlášť ak sa nečistia.

Usadený hnedý mazľavý decht je okrem toho u sklenených fajok aj estetickým problémom.

Čistenie bonga

Bong sa skôr či neskôr zanesie vrstvou dechtu ktorý sa dá odstrániť v podstate len chemickou látkou. (napr:čistič Super Sauber)
Mne sa osvedčilo naliať do fajky čistiaci prostriedok na riady a nechať deň-dva odmáčať. Z dechtového povlaku sa vytvorí kompaktný film ktorý sa dá šikovne odlúpiť vo veľkých šupinách pomocou špajle.

Je veľmi dôležité vybrať si bong v ktorom sa dá do všetkých zákutí dobre dostať nejakými mechanickými pomôckami, inak sa usadeného dechtu nezbavíte. Čiže pri kúpe si bong pekne rozoberte a popremýšlajte do ktorých zákutí bude problém dočiahnuť.

Poznám aj ľudí ktorí na čistenie rezignovali, kúpili si vodnú fajku z hliny alebo kovu aby nevideli dovnútra a smrad považujú za súčasť celkového zážitku. Proti gustu žiaden dišputát.

O bongo sa treba starať. Ak to zvládnete, bude vám zdrojom radosti na dlhú dobu.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial