Blunt (cigara)

Blunt je cigara, ktorá je širšia ako cigarka a nie až tak široká ako napríklad Corona. Tieto cigary zvyčajne pozostávajú z dvoch hlavných častí; z vnútorného listu, ktorý je podobný cigaretovému šúlaciemu papieru, okrem toho že je vyrobený z tabaku a z hrubšieho vonkajšieho listu, ktorý je šúlaný okolo vnútorného listu do špirály. Vo väčšine komerčne dostupných bluntoch “ listy “ nie sú skutočné tabakové listy , ale je to skôr papier vyrobený z dužiny tabaku.

Blunty pôvodne dostali svoje meno podľa ich „širokého alebo zaobleného konca“ a ako také boli pomenované v 19. storočí kvôli ich odlíšeniu od ostatných cigár s kuželovitou, špicatou špičkou. Blunty sú cigary špecifickej veľkosti, ktoré boli také populárne, že boli jeden čas predávané v špecifických predajných automatoch. Pôvodná bluntová cigara bola vyrobená vo Philadelphii z jedného vonkajšieho obalového listu tabaku. V tej dobe to bola jediná cigara zabalená v jednom jedinom liste, na ostatné cigary sa používali kusy listov na ich vonkajší obal. Tabakové listy sa prirodzene zužujú na koncoch. Vzhľadom k tomu, že cigara sa šúlala do jedného listu, koniec by sa mal stenšovať a mať okrúhly vzhľad (čo vedie k pomenovaniu blunt).

Značka cigár

Kvôli popularite tohto druhu cigár, mnoho iných bluntov prepuklo na trh. Staršie značky bluntov sú: Arturo Fuente, Backwoods, Detroit Peace, Don Lino, Don Rex, Don Tomas, Dutch Masters, El Producto, El Rey, Flor de Dominicana, Game, Garcia Y Vega, John T’s, King Edward, Optimo, Phillies, Pom Pom, cigary romeo y julietta, Swisher Sweets, Tampa Nugget, a White Owl. Medzi ostatné značky patria: Agio, Al Capone, Antonio Y Cleopatra, Avanti, Black & Mild, Blackstone, BluntVille, Bogey, Cafe Creme, Captain Black, Cheyenne, Clipper, Cloud 9, Cubero, Dannemann, De Nobili, Deville, Double Maestro, El Verso, Entourage, Evermore, Executive Branch, Ez-Duz-It, Flor de Filipinas, Good Days, Good Times, Hav-A-Tampa, Henri Wintermans, Hood Wraps, Keep Moving, La Corona Whiffs, Marsh Wheeling, Miami Suites, Miramar, Muniemaker, Muriel, Panter, Parodi, Petri, Prince Albert, Principes, Ramrod, Rigoletto, Rillos, Rustlers, Schimmelpenninck, Show, Splitarillos, Supre Sweets, Supreme Blend, Tampa Sweet, Tijuana, Tiparillo, Toscanelli, Treez Wrap, Trivo, Villiger, White Cat, William Penn, Zig Zag, a Ziparillos.

Tieto typy cigár sa bežne predávajú v supermarketoch, na čerpacích staniciach, obchodoch s potravinami a v drogériach, na rozdiel od premium cigár, ktoré sa predávajú v obchodoch s cigarami. Blunty horia tak rýchlo ako cigarety a jeden sa dá vyfajčiť behom piatich minút, zatiaľ čo premium cigary sa fajčia približne hodinu. Na rozdiel od premium cigár, blunty sú už buď zrezané alebo sú na konci určenom pre ústa, prispôsobené na fajčenie. Blunty sú tiež výrazne lacnejšie ako premium cigary.

Cigary – Blunty

Postupom času sa termínom Blunt popisovali každé cigary zabalené v jednom jedinom liste. Avšak v 70. rokoch bol vynájdený nový spôsob výroby cigár. Tento spôsob je známy ako špirálové viazanie. Cigary už viac neboli balené do jedného jediného listu, ale namiesto toho bol od základu až po koniec použitý nepretržitý špirálový obal. Základný tvar bluntu zostal nezmenený, i keď horiace vlastnosti špirálovo balených cigár nie sú také isté ako cigár, balených do jedného nepretržitého listu. Avšak špirálové balenie je omnoho lacnejšie ako balenie do celého jedného tabakového listu. Špirálové balenie poskytuje lepšie utesnenie ako jeden súvislý list nakoľko sa môže prekrývať (rovnako ako balenie ramena v obväze, špirálové balenie tesní lepšie ako jeden súvislý obväz).

Po celé roky boli dostupné jednotlivo balené bluntové listy. Jedná sa o tabakové listy, ktorými sa zvykli kvôli ich charakteru a vzhľadu šúľať cigary v jednom súvislom liste (tak je používaný názov blunt). The United States Tobacco Taxation Board klasifikovala všetky jednotlivé cigarové obalové listy ako „blunty“ a zdaňuje ich ako vlastnoručne ušúľaný tabak. Mnoho amerických štátov klasifikuje bluntové obalové listy ako tabak a licencia vyžaduje predať ich a vyberať dane. Kanada definuje bluntový obal ako „list alebo rúrka vyrobená z tabaku, do ktorej sa zvykne ušúľať cigaretový tabak—podobný papieru na balenie „. Použitím týchto jednotlivých súvislých listov pripomína originálne blunty z 19. storočia, ktoré tiež neboli balené špirálovo.

„Bluntom“ sa môže tiež myslieť konopná cigara, ktorá sa balí do tabakového výroboku. List špirálovo šúľanej cigary je navlhčený (väčšinou slinami) a odstránený. Cigara sa následne na to prereže a tabak sa odstráni a zlikviduje. Proces odstraňovania tabaku z bluntu sa nazýva „pitvanie bluntu“. Konope je potom balené do papierika a list je ručne všúľaný späť do cigary. Alternatívnou metódou je prerezanie cigary po jej dĺžke (vrátane listov) a použiť papier a list ako obal na konope.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial