Problémy s cigarami

Aké problémy môžu postretnúť vaše cigary? Napríklad plesňe rôzneho typu alebo tabakové červotoče. Dajú sa cigary zachrániť? Čo treba robiť?

Pleseň typu 1 sa objaví na povrchu cigary pri pomalom vyparovaní esenciálnych olejov. Najprv na povrchu cigary uvidíte malé (takmer mikroskopické) kryštáliky, cigara ako keby bola mierne zaprášená a má belavý povrch. Táto forma je neškodná, poukazuje len na zostarnutú cigaru. Niektorí hovoria, že táto pleseň je indikátorom silnej chuti.

Pleseň typu 2 je však huba, ktorá rastie na miestach s vysokou vlhkosťou. Sú to biele, sivé, alebo modrozelené chumáčikovité miesta s ohraničením. Táto pleseň sa rozmnožuje spórami, takže je dôležité aby ste sa zbavili všetkých napadnutých cigár, ešte predtým ako pleseň napadne aj ostatné cigary, alebo drevo v humidory. Pleseň sa objaví pri vlhkosti vzduchu väčšej ako 85%.

Zachrániť plesnivejúce cigary nebude jednoduché. Utrite kontaminované cigary s čistou papierovou vreckovkou namočenou do destilovanej vody. Oddeľte kontaminované cigary od ostatných a zvyšok čo najskôr vyfajčite.

Vyrobte si pre kontaminované cigary dočasný humidor – uložte ich do chladničky (je to v poriadku, pretože chlad ich vysuší).

Uistite sa, že ste vyčistili a vydezinfikovali humidor, aby sa problémy neopakovali.

Cigarové červotoče: červotoče sú v tabakovom svete veľmi nežiaduce. Vyskytujú sa častejšie, než si väčšina fajčiarov myslí. Sú citlivé na teplotu, vajíčka kladú pri teplote vyššej ako 24-27°C.

Aj keď sa výrobca snaží zabrániť neskoršiemu zamoreniu cigár, je pravdepodobné, že ste už fajčili cigary, v ktorých boli vajíčka červotočov. Najlepšiu vec ktorú môžete urobiť, je uložiť cigary (aj prémiové) do vzduchotesnej nádoby a následne do mrazničky na min. 3dni. Všetko s rozvahou- jeden deň ponechajte cigary v chladničke, jeden deň pri izbovej teplote a nakoniec ich uložte do humidoru.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial