Humidory – tri dôležité kroky pri kúpe

Prvý krok: kalibrácia vlhkomeru

Po zakúpení humidoru musia byť pred ukladaním cigary do vnútra humidoru vykonané niektoré jednoduché prípravné kroky. V opačnom prípade obloženie zo suchého cédrového dreva vytiahne z cigár vlhkosť. Humidory sa ponúkajú v dvoch variantoch. Štandardné vybavenie pozostáva z jednoduchého vlhkomeru s kovovou špirálou ako i zo špongiového zvlhčovača s propylénglykovou zvlhčujúcou tekutinou. ,,Premium“ vybavenie obsahuje oproti tomu vlasový vlhkomer a premium zvlhčovač na báze polymérových kryštálov.

Dbajte prosím na to, že kalibrácia nie je potrebná, ak ste si už zakúpili vlasový vlhkomer. Vlasový vlhkomer je už vopred kalibrovaný a rekalibrácia je nutná len v prípadoch silných nárazov počas prepravy.

Dve metódy pre kalibráciu analógového vlhkomera:

  • Najideálnejší výsledok kalibrácie dosiahnete, ak uložíte vlhkomer do mikroténového vrecka spolu s roztokom soli. Vezmite misku alebo lyžičku plnú kuchynskej soli a navlhčite ju niekoľkými kvapkami vody. Soľ by sa nemala rozpustiť, ale mala by byť iba vlhká! Potom uložte vlhkomer a soľ do mikroténového vrecka, ktoré dobre uzatvorte a čakajte 8 hodín. Vlhkosť vo vrecku by mala dosiahnuť vlhkosť 75%. Potom nastavte ihlu vlhkomera skrutkovačom na zadnej strane pre indikáciu 75% vlhkosti.
  • Prípadne odstráňte z humidoru vlhkomer a zabaľte ho do dôkladne navlhčenej handry, počkajte približne hodinu a potom nastavte ihlu vlhkomera skrutkovačom na zadnej strane na 96% relatívnej vlhkosti

Druhý krok: Plnenie zvlhčovača

Zvlhčovač položte do misky a navlhčite ho roztokom z propylénglykolu (pre zvlhčovače na báze špongií) alebo destilovanej vody (premium zvlhčovač na báze akrylových polymérov). Nechajte zvlhčovač v tekutine približne 5minút. Akonáhle zvlhčovač absorbuje dostatok tekutiny, vytraste z neho zľahka prebytočné množstvo tekutiny. Potom zvlhčovač nechajte dostatočne vysušiť a uložte ho do humidoru.

Tretí krok: Zvlhčovanie humidoru

Vnútorné steny humidoru, prepážky a zásobníky by sa mali zľahka utierať handričkou navlhčenou destilovanou vodou.

Následne položte pohár plný destilovanej vody do humidoru a nechajte ho tri dni v zatvorenom humidore. Ak sa pohár vopred ohreje v mikrovlnnej rúre, voda sa rýchlejšie absorbuje a humidor bude použiteľný po približne jednom dni. Vnútorné steny humidorov by teraz mali obsahovať dostatočnú vlhkosť. Pokiaľ neviete kde kúpiť kvalitný humidor bratislava má veľa možností. Fajčenie cigár už nie je výsadou bohatých ľudí, dnes si ich môže vychutnať aj bežný človek, no nikdy nezabúdajte na správne skladovanie, inak by ste si pokazili zážitok z kvalitnej cigary.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial