Ako sa fajčia cigary?

V tomto článku vám prinášame sprievodcu „ako sa fajčia cigary„. Už ste sa dozvedeli ako orezať a zapáliť cigaru, už si len sadnúť a vychutnať si ju.

Nefajčite cigaru, pokiaľ máte chuť na cigaretu. S fajčením cigary by ste sa nemali ponáhľať, pretože by sa cigara mohla prehriať a necítili by ste potom jej chuť. Pri fajčení cigary relaxujte a vychutnávajte si pôžitok z fajčenia. Vyhraďte si pre ňu čas a vychutnávajte si jej chuť a arómu. Dve až tri potiahnutia za minútu, by mali stačiť na vychutnanie si cigary a cigara by nemala vyhasnúť.

Kým fajčíte, neprehĺtajte zvyšky tabaku, pretože by sa vám mohlo urobiť zle. Dym sa neinhaluje, môže to byť škodlivé pre vaše zdravie. Cigary fajčíme pre ich chuť a arómu. Inhalovanie nezlepší chuť cigary. Cigaru podobne ako dobré víno si treba vychutnávať. Cigary ponúkajú širokú paletu chutí od sladkej, pikantnej, horkej, slanej… Rozsah chutí je nespočetný.

Aby ste mohli zhodnotiť chuť cigary, ponechajte si dym na pár sekúnd v ústach (neinhalujte ho do pľúc) a nechajte, aby si váš jazyk vychutnal rôzne chute.

K odstráneniu popola nie je dôležité popol odklepávať. Popol pomáha udržať cigaru v správnej teplote. Keď už vidíte, že popol má čochvíľa spadnúť, tak ho podržte nad popolníkom a odpadne pri dohorení sám. Keď vám cigara počas fajčenia vyhasne, čo sa môže stať, odklepnite z nej popol a zapáľte ju znova. Avšak, opätovné zapálenie cigary po viac ako hodine spôsobí výrazné zníženie chuti cigary.

Kedy uhasiť cigaru?

Kedy uhasíte cigaru je len na vás. Ale zopár rád nie je na škodu. Čím je cigara kratšia, tým má výraznejšiu chuť. Výrazná chuť je ukazovateľom toho, že už pôžitok z fajčenia vrcholí, teda je čas zahasiť cigaru. Po dofajčení cigaru násilne nezhasínajte, nechajte ju voľne položenú v popolníku, kde sama zhasne. Predídete tak nepríjemnému zápachu.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial