Cigary Davidoff a ich zakladateľ Zino Davidoff

Zino Davidoff – je mužom so zmyslom pre podstatu. Rozumel tomu ako si vychutnať okamih a slovo pôžitok vyzdvihol až ku filozofii. Iba skutočne veľké veci dokážu urobiť život hodnotným.

Zino Davidoff to už vedel začiatkom posledného storočia. My si to dnes ceníme.

Zino Davidoff a jeho filozofia

Zino Davidoff – muž s jemným zmyslom pre humor a s vyhraneným pocitom pre krásu života. Estét, ktorý rozumel ľuďom a rešpektoval ich. Človek, ktorý svoj cieľ nikdy nestratil z očí. Jeho cieľom bolo: ,,Vychutnať si život a obohatiť si ho cez pôžitok. Tiež ako úspešný obchodník ostal sám sebe a jeho zásadám verný.

Zino Davidoff veril v originalitu, v pôžitok.

Davidoff – Kenner o tom vedeli. Ľudia prichádzali za ním z celého sveta, aby sa mohli podeliť s jeho filozofiou – vychutnať si jeho najlepšie cigary. Rozumeli jeho výroku, keď povedal: ,,Fajčite menej, ale lepšie a dlhšie – urobte z toho kult, filozofiu!“

Zino Davidoff – osobnosť

1906

Zino Davidoff sa narodil 11. marca 1906 v Kyjeve, vtedajšie Rusko, dnes Ukrajina. No už v roku 1911 v rámci nepriaznivých politických okolnosti museli on a jeho rodina emigrovať. Neustála 3-mesačná cesta zaviedla rodinu Davidoff nakoniec do Genfu, kde si Zinov otec Henri, ešte v tom istom roku na Boulevard otvoril obchod s tabakom. K jeho prvým klientom patril Wladimir Iljitsch Uljanow, viacej známy pod menom Lenin.

1925

Henri Davidoff učil svojho syna už veľmi skoro ako miešať tabak pre cigary a fajky a tak mladého Zina (1924) viac ťahalo ísť za štúdiom do Južnej a Strednej Ameriky, kde sa chcel štúdiu tabaku venovať bližšie. Bolo to práve v Argentíne, Brazílii a na Kube, kde sa spoznal a začal milovať túto tabakovú rastlinu, kde sa zoznámil s umením pestovania, sušenia a fermentácie a až tak bol povýšený na majstra rôznych zmesí a degustovania.

1930

Po návrate do Švajčiarska v roku 1929 otvoril v otcovom obchode v Genfe špeciálne tabakové oddelenie. Pre správne uskladnenie vybudoval pivnicu na cigary – vôbec prvú podľa jeho predstáv v Európe. Jeho vášeň a jeho angažovanosť, spojená s jeho fundovaným vedomím a dôkladnými odbornými znalosťami, mu dopomohli právom k jeho stupňu popularity, ktorý si dnes užíva. Celosvetovo.

1946

Pôžitok z cigary znamená životnú kultúru, znamená Savoirvivre“, týmito slovami sa vyjadril Zino Davidoff v strede tohto storočia. Oddaný pôžitku „Bon vivant“ a ako známy obchodník stvoril v roku 1946 známe „Château-Linie“ – cigary, ktoré pomenoval podľa niektorých hľadanejších „Grands Crus“ z Bordelais.

1970

V roku 1970 sa Zino Davidoff spojil so svojim dlhoročným priateľom Dr. Ernestom Schneiderom. Týmto zlúčením sa začal aj úspešný rozvoj značky Davidoff.

Dr. Ernst Schneider, ktorý sa delil s podnikavou a životnou filozofiou jeho priateľa Zina, rozvinul medzinárodný marketingový koncept. Aby sa tento plán mohol uskutočniť, postavil mu do cesty ako centrálne organizačné miesto v roku 1875 rodinný podnik vznikajúcej Oettinger-skupiny, ktorú viedol od roku 1961.

1991

V roku 1991 prišli Zino Davidoff a Ernst Schneider na trh s niečím novým: ,,Nová generácia Davidoff-cigár“, ktoré zožali celosvetový úspech. Verní znalci a milovníci cigár, rovnako ako aj priatelia cigár ,,tzv. novej generácie“, si cenili tieto vysokokvalitné cigary davidoff, ktoré boli vyprodukované samotnými dominikánskymi odborníkmi a to veľmi odborne z najlepších dominikánskych tabakových druhov.

1994

Zino Davidoff zomiera 14. januára.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial