Slávni fajčiari cigár

WINSTON CHURCHILL

Počas svojho dlhého života, Churchil robil radosť Anglicku svojim hrdinstvom v boji , statočnosťou a plodným písaním, zatiaľ čo sám si doprial najlepšie jedlo, pitie a cigary. Muž, po ktorom sú pomenované impozantné Churchill cigary, vyfajčil za deň 8 až 10 kubánskych cigár. ,,Ani nutnosť nosenia kyslíkovej masky, by ma nedonútila položiť cigaru“. Premiér požiadal o výrobu takejto masky, ktorá by mu umožnila fajčiť a zároveň lietať vo veľkých nadmorských výškach. Samozrejme, toto prianie bolo splnené. Pri inej príležitosti, Churchill pozval na obed kráľa Saudskej Arábie, ktorý si neprial aby fajčil a pil v jeho prítomnosti. Miesto toho aby kráľovi vyhovel, oponoval mu výrokom, ,,svoje pravidlá života si určujem sám bez obmedzení vo fajčení cigár a pití alkoholu“, kráľa presvedčil.

Obľúbená cigara: romeo y julieta cigary

FIDEL CASTRO

Až kým sa nevzdal svojej závislosti v roku 1985 muž, ktorý vládol Kube železnou rukou bol často asociovaný s cigarou. Presvedčili ho časté varovania ohľadom zdravotných rizík spojených s fajčením, viedlo to k jednoznačnému rozhodnutiu: prestať fajčiť, čím chcel byť aj príkladom pre svoj národ. Vzdal sa svojej záľuby (po 44 rokoch), ale to neznamenalo, že nemal na cigary chuť a prestal na ne myslieť. Občas sa mu snívalo, že fajčí cigaru, no v reálnom živote by na to nebol hrdý. ,,Dokonca aj vo sne som mal pocit, že robím niečo zlé,“ povedal v jednom interviewu. ,,Bol som si vedomý toho, že by som nemal fajčiť, ale vo sne som z toho mal radosť.“ Niekoľko rokov predtým, keď Castro a jeho povstalci zvrhli Batistov režim, neustále fajčil okrem štádia, keď bol veľmi vyčerpaný. Potom si zapálil už len pri zvláštnych príležitostiach, pri oslave víťazstva, alebo naopak na povzbudenie pri neúspechu.

Obľúbené cigary cohiba Corona Especial

MARK TWAIN

Autor Dobrodružstiev Toma Sawyera a Dobrodružstiev Huckleberry Fina, vyfajčil najmenej 22 cigár a možno až 40 za jeden deň. Mark Twain, vlastným menom Samuel Clemens, raz vyhlásil, „Pokiaľ nebudem môcť v nebi fajčiť, tak tam nejdem.“ Twainova záľuba vo fajčení neznamenala, že fajčil tie najlepšie cigary. Jeho najbližší s jeho výberom menej kvalitných cigár neboli vôbec spokojní. Jedného dňa, zmienil sa o tom aj vo svojej eseji „Concerning Tobacco,“ ukradol z domu kamaráta za hrsť cenných cigár, odstránil z nich štítky a prilepil na ne štítky svojej obľúbenej značky. Potom pozval na večeru svojich kamarátov, ktorým ponúkol tieto cigary. Nakoniec sa mu všetci ospravedlnili. Nasledujúce ráno našiel roztrúsené cigary okrem jednej, ktorá ležala na stole, kde predošlý deň sedel muž, ktorému ich ukradol. Neskôr mi povedal, že jedného dňa ma zastrelia za to, že im ponúkam tento druh cigár.

Obľúbená cigara: Všetky okrem Havana

JOHN F. KENNEDY

Keď ste prezidentom Spojených štátov, môžete dostať všetko, po čom zatúžite. Po čom tento v poradí 35.prezident túžil, bola hromada kubánskych cigár, 1,200 bezchybných Petit Upmanns cigár. Dal svojmu tlačovému hovorcovi, Pierre Salingerovi príkaz, aby mu ich zaobstaral do 24hodín. Krátka lehota na takéto želanie, ale Kennedy mal na to dôvod, aby dostal cigary v takomto promptnom čase. Chystal sa totiž podpísať embargo na všetky kubánske výrobky, vrátane svojich obľúbených cigár. Embargo vzniklo z nepeknej škriepky medzi USA a Kubou, Fidel Castro totiž ohrozoval bezpečnosť USA. Skôr než embargo podpísal, musel Pierre Salinger splniť svoju úlohu a zohnať 1200 cigár. Následne Kennedy podpísal embargo a odvtedy bol pre Američanov kubánsky tabak zakázaný.

Obľúbená cigara: Petit Upmann

GEORGE BURNS

Od improvizovaného speváckeho predstavenia v cukrárni, keď mal Burns sedem rokov sa začala jeho kariéra stand-up komedianta s Gracie Ellen, ktorá trvala až do konca 90´rokov. Burns bol jedným z komikov 20.st., ktorého obľuba trvala počas celého života. Počas svojich vystúpení vždy fajčil cigary El Producto, avšak nie preto, že si nemohol dovoliť drahšiu značku, ale preto, že dlhšie horeli než cigary Havana. „Ak musíte prerušiť vystúpenie aby ste si zapálili ďalšiu cigaru, vaše publikum odíde.“ Legendárna hviezda zábavného priemyslu, rádia, TV a filmu, jeho filmová kariéra sa začala v 70´ rokoch, v hlavnej úlohe vo filmoch The Sunshine Boys a Oh, God! Burns sa dožil okrúhlej 100, vyfajčil denne 10- až 15-cigár-po 70-tke ho udržiavali čulého na javisku a fajčenie mu pomohlo prežiť aj svojho vlastného doktora. „Keby som dal na radu môjho lekára, aby som prestal fajčiť,“ vtipkuje, „nedožil by som sa jeho pohrebu.“

Obľúbená cigara: El Producto

MICHAEL JORDAN

Keď sa Michael pohybuje na ihrisku, málokto ho dokáže zastaviť. Mimo ihriska je situácia obdobná. Názorný príklad: Jordan bude fajčiť kubánske Montecristo No. 2 cigary cestou na zápas, mal by niekto z jeho nefajčiarskych spoluhráčov odvahu tomuto profesionálovi dnes už bývalému basketbalistovi povedať, aby zahasil cigaru? Bývalý spoluhráč John Salley raz vyhlásil: ,,Boli sme len apoštolmi. Ježiš fajčil tiež.“ Čo tým chcel povedať?

Obľúbená cigara: Montecristo No. 2

BILL CLINTON

Smie alebo nesmie? V poradí 42. prezident rád prežúva tabak počas golfu, ale objavilo sa aj niekoľko reportáží, kde fajčil cigaru. Je známe, že vtedajšia Prvá dáma zakázala fajčenie v Bielom dome. Je však otázne, či si bývalý guvernér štátu zapálil niekde inde -napr. na nejakej návšteve v zahraničí.

Obľúbená cigara: Montecristo No. 2

ARNOLD SCHWARZENEGGER

Nikdy nie ja na škodu mať svokra, ktorý fajčí cigary. Sargent Shriver, otec Schwarzeneggrovej manželky, Marie, televízny spravodajca, ho pozval po večeri na cigaru, krátko po tom, čo sa Schwarzenegger a Maria zoznámili (1977). Teraz, keď sa Maria sťažuje na manželove fajčenie, Schwarzenegger môže všetku vinu hodiť na jej otca. „Pozri, miláčik, tvoj otec by ma predsa nezatiahol do ničoho zlého‘ “ hovorí bývalý kulturista.

JACK NICHOLSON

Držiteľ troch Academy Award ocenení je dlhoročným fajčiarom od začiatku 90´ rokov, kedy začal hrať golf. Raz sa pristihol, že počas jedného kola vyfajčil polovicu škatuľky, aby si upokojil nervy, zvyšok rozhodil naokolo. Toto ho upokojilo a na koniec zápasu mal handicap 12 (handicap je číselné vyjadrenie úrovne amatérskeho golfistu). Herec si najprv obľúbil kubánske cigary (1973), keď s ním natáčali film Posledná eskorta, kde hral mariňáka, ktorý bol fajčiarom cigár. Film sa točil v Kanade, čiže s dobrou dostupnosťou do Havany. Keď sa v 90´ rokoch vrátil k fajčeniu, jeho obľúbeným miestom bolo The Forum v Los Angeles, kam si chodil pozrieť basketbalové zápasy LA Lakers. Raz si zapálil priamo v aréne, ale kalifornské zákony striktne zakazujú fajčenie v takýchto priestoroch, tak ho odtiaľ vyhostili. „Chcel som sa však dostať späť,“ hovoril. „Vkradol som sa v polčase do šatne, cítil som sa ako na strednej škole, keď som si chcel potiahnuť z cigarety.“

Obľúbené cigary montecristo

BILL COSBY

Je tu niečo, čo nepripomína muža, ktorý po svete rozosmial milióny divákov. V roku 1994, Cosby sledoval v TV počas zimných OH finále krasokorčuľovania, fajčiac Ashton cigaru. Ani ten najšialenejší scenárista by ale nevymyslel to, čo sa vtedy stalo. Nancy Kerriganová dokončila svoj tréning a z ľadu zamierila priamo do šatne. Za závesom ju však pristavila reportérka, aby s ňou urobila krátke interview pred súťažou. Ani jedna zo žien ale netušila, čo bude nasledovať o pár sekúnd. Skôr ako Nancy stihla čokoľvek povedať, priskočil spoza rohu maskovaný muž a celou silou udrel krasokorčuliarku kovovou tyčou do kolien. Cosby šokovaný touto drámou si položil cigaru do popolníka a následne si ju vložil do úst, avšak horiacou stranou cigary. Dva roky predtým, komik zažil so svojou cigarou ďalšiu príhodu. Keď sa v 38°C horúčave prechádzal po Manhattane, stretol pouličného predajcu vychytaných vecičiek. Predajca tvrdil, že nemá taký tovar, ktorým by nevedel vyhovieť každému. Tak ho Cosby požiadal o nejakú vec alebo prístroj, ktorý by jeho cigaru udržal teplú. Ale nezvyčajnej prosbe nevedel vyhovieť. Cosby sa čudoval, ako môže niekto tvrdiť, že má všetko, no pritom nemá takýto prístroj?

Obľúbená cigara: Ashton Maduro No. 60

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial