Fajčenie cigár – voľba, príprava, zapaľovanie

Voľba cigary

Vyberte si cigaru podľa vašej konštitúcie. Tenkí ľudia by sa mali vyhnúť hrubým cigarám a naopak. Skontrolujte si či vaša cigara je v dobrej kondícii jemným stlačením na zistenie či je cigara pevná alebo pružná.

Príprava cigary

Vyťahovanie alebo odkusovanie hlavičky môže ukazovať, že ste znalcom výroby cigár, ale mali by to robiť iba skúsení. Odrežte koniec cigary po jej celej šírke ale buďte opatrní aby ste nechali hlavičku nepoškodenú- Nechajte pásku na cigare. Odstránením sa nevynikne plná chuť cigary. Nerobte otvor do cigary so zápalkou alebo špáratkom, nakoľko to spôsobí, že sa vo vnútri tabak stlačí, vytvorí sa tam hrča, okolo ktorej sa usádzajú škodlivé látky. Nerežte cigaru pod hlavičkou, lebo sa začne baliaci list odmotávať.

Zapaľovanie cigary

Cigaru zapaľujte bez zápachovým ohňom ako sú zápalky alebo zapalovače plnený butánovým plynom. Dajte si načas so zapaľovaním cigary. Najprv rozhorúčte otvorený koniec nad ohňom, aby sa cigara pripravila na rovnomerné zapálenie. Potom si dajte cigaru medzi pery, zahájte oheň a cigaru držte medzi vašimi prstami. Nepoužívajte benzínový zapaľovač alebo voskové zápalky pokiaľ nechcete, aby vaša cigara chutila po benzíne alebo vosku. Neponáhľajte sa so zapaľovaním vašej cigary. Zle zapálená cigara je zdrojom nespokojnosti. Sekundy ušetrené oživením cigary sú  veľmi vzácne, lebo vám zostáva na hodinu alebo aj viac na vychutnanie.

Fajčenie cigary

Udržte dym vo vašich ústach a hrajte sa sním. Uvoľnite sa a tešte sa z chute kvalitného tabaku, ktorý bol dozrievaný 3 a viac rokov. Upíjajte z vašej cigary ako by to bolo najdrahšie vzácne víno. Znovu si zapáľte cigaru, ak vám vyhasne tak, že najprv odklepnite popol a rotujte nad ohňom. Cigara sa má znovu zapáliť bez toho aby ste museli ťahať. Nechajte vytvoriť dlhý popol na cigare. Jeho veľkosť určuje, ako kvalitne je cigara ušúľaná. Keď je popol dlhý a pripravený, odklepnite ho. Nevdychujte cigarový dym tak ako cigaretoví fajčiari. Neponárajte vašu cigaru do vína alebo do iného alkoholu. Ak tak urobíte, cigara napáchne inou chuťou a vy takto zničíte rešpekt a zručnosti, ktoré boli potrebné pri jej výrobe. Nepreháňajte to ako keby ste pili nejaké lacné stolové víno. Nebojte sa ak vám cigara vyhasne. Máte hodinu na to, kým sa cigara začne znehodnocovať.

Rozlúčka s cigarou

Keď dofajčíte cigaru, položte ju do popolníka, sama sa rýchlo zahasí. Nechajte ju zomrieť s hrdosťou. Nezahasujte cigaru násilne, lebo sa ocitnete v miestnosti plnej nepríjemných pachov.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial