Fajčenie fajky

Pozrime sa na skúseného fajčiara fajky. Zo stojana si vyberie fajku, ktorá zodpovedá jeho nálade, keďže každá fajka je unikátna. Pozrie sa či je hlavička čistá, či v náustku nič neprekáža, a až potom naplní hlavičku svojim obľúbeným tabakom. Náš starý fajčiar natlačí tabak do fajky tak akurát, nie príliš na tesno. Zapáli ju. Po niekoľkých potiahnutiach postláča tabak ešte raz a možno ho bude musieť aj znovu zapáliť. Až potom je pripravený relaxovať a užiť si svoju fajku. Poťahuje pomaly a ľahko. Čas od času si znovu tabak pripáli. Jedno naplnenie mu prinesie hodinu potešenia z fajčenia. Keď skončí, opatrne vyklepe popol z hlavičky, a pred odložením na stojan prečistí náustok.

Fajcenie fajky si vyžaduje určité vybavenie. Najprv, samozrejme treba mať fajku. Nasleduje tabak, ktorý vám chutí. Ďalej je to široká paleta rôznych čističov a výstružníkov, o ktorých vám porozpráva trafikant. Mal by vám tiež ukázať, ako z vašej fajky vytvoriť zdroj ešte silnejšieho pôžitku.

starsi pan sedi v lese za stolom pricom fajci tabak cez fajku a cita si knihu

Nováčikom so správnou výbavou stačí na osvojenie si umenia ako fajcit fajku len málo času. Ak to budete mať na pamäti, nie je na tom nič ťažké. Nepokúšajte sa dosiahnuť všetko naraz. Odmena v podobe spokojnosti, relaxu a šťastia sa dostaví a stojí za to si na ňu počkať.

Čoho sa držať pri fajčení fajky?

Tak ako bežec maratónu začína najprv pomaly a potom stupňuje tempo, tak by mal aj začiatočník postupovať pri fajčení fajky. Ak začnete s kvalitnou bruyérovou fajkou a dobrým, jemným tabakom, nebudete mať žiadne ťažkosti. Začnite s trochou prvý deň a pomaly sa učte všetky neuveriteľné potešenia a nuansy, ktoré ponúka fajčenie.

dymiaca fajka na tabak polozena na kuse dreva vo svetle zapadajuceho slnka

Pár tipov pre vás:

  1. Naplňte hlavičku novej fajky do polovice až dvoch tretín. Použitím prstu jemne utlačte každú vrstvu tabaku, no dávajte pozor aby ste fajku neupchali.
  2. Zapáľte tabak rovnomerne po celom povrchu. Znovu ho utlačte a zapáľte. Správne naplnenie a priebežné utláčanie ho udržia zapálený.
  3. Najprv fajčite pomaly. Nechajte vašu fajku medzi potiahnutiami vychladnúť.
  4. Jemným poklepaním o vašu dlaň odstráňte popol. Držte ju za hlavičku, nie za náustok a vyhnite sa búchaniu fajkou o tvrdé materiály.
  5. Udržujte vašu fajku čistú a suchú. Občas použite čistič na fajky.
  6. Medzi fajčeniami odložte vašu fajku hlavou dolu.
  7. Dobrý trafikant vám zodpovie všetky otázky ohľadom fajčenia.

Aj keď je fajčenie fajky umením, je založené na vede. Hlavička predstavuje spaľovaciu komoru, v ktorej sa spaľuje palivo. Intenzita horenia je závislá od typu paliva a od vzduchu, ktorý prejde cez náustok. S čistou komorou, dobrým palivom a prívodom vzduchu sa začne spaľovanie a uvoľní sa energia. Pre tie najlepšie výsledky, budete potrebovať správnu spaľovaciu komoru (fajku) a vysoko kvalitné palivo (fajkový tabak).

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial