Vodné fajky a tabak boli skonfiškované a zničené

KARACHI: Domobrana (DHA) v Piatok 27. Novembra zničila okolo 800 vodných fajok a príslušenstiev. Tabak do vodných fajok skonfiškovaný ich tímom počas rôznych rázií v shisha baroch, zbavili túto oblasť možnej ujmy na zdraví.

V radoch sa blištia zeleno a strieborno, modro a strieborno, žlto a strieborno, a čierno a strieborno farebné vodné fajky v DHA a Golfovom klube, čakali na svoj osud, keď sa cestný valec pripravoval ich úplne rozdrtiť. Na druhej strane ležala kopa tabakových produktov a iných príslušenstiev pripravená na spálenie.

„DHA prevzala túto iniciatívu po zákaze fajčenia shishe od najvyššieho súdu. Chceli sme vydať rozkaz, aby sa DHA zbavila tohto neporiadku. Fajčenie Shishe nie je nič nové a je za tým veľa vplyvných ľudí, ktorý sa snažia zabrániť vyriešiť našu „očistu“ ale my sme tak isto neoblomný. Nenecháme tento zlozvyk, zničiť mladú generáciu.“ povedal DHA Administrátor Brig Zubair Ahmed, počas deštrukčnej ceremónie.

„Toto je len 700 až 800 skonfiškovaných vecí. Uvedomujeme si, že je ich ešte oveľa viac. Tým pádom je toto iba začiatok. Operácia bude pokračovať.“ Pridal.

Na otázku či DHA taktiež trestá ľudí v tomto biznise, administrátor odpovedal že nemôžu pobehovať a trestať alebo zatýkať ľudí. „To je práca orgánov ochrany zákona. Ale máme podporu polície počas operácie pokiaľ čistíme oblasť.“ vysvetlil.

Medzitým DHA domobranci a riaditeľ odboja Major Syed Nayyar Raza Naqvi povedal, že príčinou za týmto prosperujúcim biznisom fajčenia vodných fajok bolo, že vyžaduje veľmi malú investíciu a profit bol obrovský. „Potom ako sme začali našu operácu, niekoľko shisha barov sa zbalilo a opustilo biznis, ale taktiež je stále viac takých, čo sú proti nám a stále pokračujú v biznise, len nie oficiálne. Pozorujeme ich.“ povedal.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial