Ako skladovať tabak?

Zle skladovaný tabak sa postupne mení na prach, štípe a stráca všetky svoje hodnotné vlastnosti. Tabak si vďaka správnemu skladovaniu zachováva sviežosť, kvalitu a intenzitu.

Skladovacia nádoba

V prvom rade musí byť tabak uzavretý v nepriedušnej nádobe. Zainvestujte trochu a dožičte si malú skladovaciu nádobku na tabak. Zabezpečíte tak, že neunikne vlhkosť a vôňa. Nádobu na uskladnenie tabaku nájdete v každom dobrom smoke shope alebo trafike. Pokiaľ ste zároveň fajčiarom cigár, môžete namiesto nádobky použiť humidor.

Miesto uskladnenia

Dobre uzavretú nádobu s tabakom umiestnite na chladné, suché a tmavé miesto. Uschovajte ju do skrinky alebo na iné tmavé miesto, aby ste sa vyhli kontaktu s priamym slnečným žiarením. Môžete použiť špajzu, v prípade, že je v nej chladnejšie.

dieťa s cigaretami
tabakové výrobky skladujte tiež mimo dosahu malých detí a zvierat

Bezpečnosť

Miesto uskladnenia vyberajte s prihliadnutím na to, aby sa k nemu nedostali malé deti alebo domáce zvieratá. Ideálne sú vyššie položené miesta. V prípade, že ste milovníkom cigár, uložte na toto miesto aj ostrý orezávač a zapaľovač.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial