Ručne balené cigarety: Vyplazte zdražovaniu tabakových výrobkov jazyk!

Ručne balené cigarety sú pre fajčiarov efektívnou cestou k zníženiu výdavkov. Neustále zdražovanie núti mnoho ľudí s fajčením nadobro skoncovať, alebo hľadať iné alternatívy. Niekto prejde na elektronické cigarety, alebo nahrievacie zariadenia, iný zase podľahne výhodám, ktoré poskytuje cigaretový tabak.
Sama si výdavky korigujem striedaním tabaku s nahrievaním. Do svojej závislosti som odvtedy vrazila o 65% menej financií ako predtým. Patríte medzi tých, čo chcú skúsiť túto cestu? V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o hlavných výhodách balenia vlastných cigariet, ale aj o tom, čo robiť, ak ste cigaretu nikdy predtým neubalili.

Rolovačka na cigarety a zároveň tabatierka, papierik a cigaretový filter na hromade rozsypaného tabaku

Ručne balené cigarety sú neporovnateľne lacnejšie

Tabak na cigarety, 50 gramové balenie vydrží v priemere približne dva týždne (pozn.editora – tuhému fajčiarovi cca 5 dní). Záleží samozrejme od konkrétnej spotreby. Balíček relatívne kvalitného tabaku tejto veľkosti vás vyjde okolo 10€. Oproti škatuľke cigariet, ktorá stojí takmer polovicu a vydrží maximálne jeden a pol dňa, je to závratný rozdiel, nemyslíte? Tabaky sa líšia silou aj vlhkosťou. Vyberte si ten najvhodnejší pre vaše potreby. Slovenskí baliči najčastejšie fajčia tabak Golden Virginia, Pueblo, Camel, či Drum.
Veľkou výhodou balených cigariet, je aj fakt, že sa v takýchto tabakoch nachádza menej škodlivín ako v bežnom fajčive.

Ručné balenie cigarety: cigaretový papierik s tabakom v mužských rukách

Príslušenstvo k baleným cigaretám je cenovo veľmi dostupné

Príslušenstvo k baleným cigaretám je ľahko zohnateľné a nenáročné. Môžete sa rozhodnúť, či na balenie použijete cigaretové dutinky so zabudovaným filtrom, alebo si kúpite filtre a baliace papieriky zvlášť. Vďaka dutinke si vytvoríte naozaj realisticky vyzerajúcu cigaretu, ktorá takmer určite bude chutiť lepšie ako čokoľvek stvorené v továrni. Pri použití papieriku a filtru budú výsledné cigarety menšie a zážitok trošku rozdielny. Avšak ak si na tento spôsob zvyknete, pravdepodobne už to inak chcieť nebudete. Výhodou je tiež, že takéto papieriky a filtre sa predávajú v niekoľkých veľkostiach a šírkach, takže si môžete nájsť ten najvhodnejší pre vás. Balenie vlastných cigariet dáva pri fajčení pocit zadosťučinenia a tiež vám dá možnosť naučiť sa niečo nové, prípadne trénovať rôzne spôsoby balenia.

Detail rolovačky na cigarety s papierikom a vloženým tabakom, mužské prsty

Kombajn – pomocník k baleniu cigariet na ktorého nedáte dopustiť

Kombajn na cigarety je pomocník na balenie cigariet, do ktorého vložíte tabak, filter a papierik, a jemným točením kombajnu ubalíte cigaretu. Ak ste predtým nikdy nebalili, vďaka kombajnu vám to zo začiatku pôjde určite ľahšie. Balenie v rukách aj s pomocou kombajnu však rozhodne potrebuje tréning a čas. Zo začiatku to môže byť frustrujúce, ale v momente keď objavíte vlastný fígeľ, zvládnete to už za pár sekúnd.

V prípade, že ste na ručné balenie zvolili dutinky, tiež pre vás existuje praktická pomôcka. Plničky cigaretových dutiniek sú na trhu v mechanických aj elektrických prevedeniach. S ich pomocou si vytvoríte perfektnú cigaretu, ako z komerčného balíčka. Kombajny aj plničky sú cenovo dostupnou investíciou, ktorá vám z dlhodobého hľadiska ušetrí stovky eur.

Plnička cigaretových dutiniek - detail vkladania tabaku do plničky, mužské ruky

Doplnky k tabaku a baleným cigaretám

Doplnky ktoré sa pre fajčiarov predávajú nie sú iba na parádu, ale majú aj praktické využitie. Balenia tabaku sú opakovateľne uzatvárateľné, takže by mali vydržať čerstvé po celú dobu fajčenia, avšak extra stupeň bezpečia poskytne aj praktické puzdro na tabak. To zároveň uschová aj vaše papieriky, filtre, aj zapaľovač. Šikovné ruky si ho, s použitím stroja, dokonca ľahko ušijú doma. Ak šitie neobľubujete, štýlové vzory nebude problém nájsť v obchode.
Veľmi praktickým doplnkom sa tiež môže stať tabatierka. Mnoho ľudí si balí cigaretu tesne pred zapálením. Ale pokiaľ patríte medzi tých viac zorganizovaných fajčiarov, čo si radšej predbalujú dopredu, investujte do tabatierky, ktorá uchráni cigarety pred polámaním a vysušením.

Máte iný spôsob ako prežiť zdražovanie cigariet? Podeľte sa v komentároch.

Sheena Monika

Copywriterka, pivná someliérka, “psia mama” a samozvaná ambasádorka za marihuanu a jej liečebný potenciál. Pre hulic.sk funguje ako externá copywriterka, v článkoch sa rada venuje hlavne kultúre a histórii spojenej s fajčením.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial