Cigarety: Čo ste o nich doposiaľ možno nevedeli

Pre niekoho nepochopiteľný zlozvyk, pre iného zase neodlučiteľná súčasť života. Zatiaľ čo sa v minulosti cigarety považovali za obrovský trend, ktorého sa každý musel (chcel) držať, v poslednej dobe sa minca začína obracať. V tomto článku si povieme o zopár zaujímavých faktoch, ktoré rozšíria vaše obzory. Poďme teda na to.

Vyfajčíte krabičku denne? Tento to má ,,na dva ťahy.”

Reč je o mužovi menom Matthew T., ktorý je držiteľom svetového rekordu. Vyfajčil totiž cigaretu v rekordne krátkom čase. Za neuveriteľných 36.44 sekundy. My, ale ani samotní odborníci neodporúčajú pokúšať sa o zdolanie tohto rekordu. Môže vás totiž vyjsť veľmi draho. Najmä vaše pľúca, ktoré by ste poriadne potrápili.

popolník plný cigaretových ohorkov a špakov

Fajčenie ako národný šport?

Vitajte v Srbsku. V krajine, kde vraj ľudia fajčia najviac. Prieskum ukázal, že Srb vyfajčí približne 2861 cigariet ročne. Takže je dosť pravdepodobné, že vám v Srbsku odmietnutie cigarety len tak neprejde. 🙂 A aj keby – dymu sa vyhnete iba ťažko. Fajčia tu takmer všetci.

Mladí fajčia najviac

Prieskum tiež ukázal, že cigarety sú najviac populárne medzi mladými dospelými vo veku 16-24 rokov. Naopak najmenej cigariet vyfajčia ľudia nad 60 rokov. Čím to bude?

automat na cigarety

Nikotín ako hlavná zložka Zeme

Aj tak sa dá nazvať naša Zelená planéta. Po celom svete totiž žije totiž približne 1 miliarda fajčiarov. Len si to predstavte. Každý jeden deň si približne jedna miliarda ľudí zapáli minimálne jednu cigaretu. Neuveriteľné, však?

muž fajčí cigaretu zatiaľ čo je pokojný a leží

Cigareta, alebo novodobý wellness?

Vedeli ste, že fajčiari sa ukázali ako omnoho pokojnejší, vyrovnanejší ľudia? Dokonca sú omnoho viac koncentrovaní. V tomto nám dá asi každý fajčiar za pravdu. No povedzte. Necítite sa po cigaretke omnoho lepšie? Darmo kývete hlavou. My to vieme. Veď predsa je to jedna z príčin vzniku závislosti na nikotíne. Pohoda klídek a tabáček. 🙂

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial