Cigarety značky Red Apple vo filmoch Quentina Tarantina

Každému pozornému fanúšikovi Quentina Tarantina určite neuniklo, že všetky jeho filmy sa odohrávajú v tom istom univerze a do určitej miery sú všetky prepojené. Napríklad pomerne často môžeme v jednom filme vidieť potomkov postáv z iného filmu a podobne. Jednou z vecí ktoré spájajú takmer všetky Tarantinove filmy a tiež filmy na ktorých spolupracoval, sú práve fiktívne cigarety značky Red Apple.

Legendárny obal na cigarety so skrytým posolstvom

Žltý obal na cigarety Red Apple obsahuje zdravo vyzerajúce červené jablko, z ktorého vylieza zelený červík s antropomorfnou mužskou tvárou, fajčiaci cigaretu. To naznačuje, že jablko možno zdravo vyzerá ale zvnútra je prehnité a má to byť metafora na rakovinu pľúc, ktorú fajčenie môže spôsobovať.

Cigarety majú slogan „Lepší ťah, lepšia chuť a menej pálenia hrdla.“ Vďaka najnovšej tarantinovke vieme aj to, že táto tabaková spoločnosť bola založená v roku 1862.

Kde všade môžeme Red Apple vidieť?

Cigarety sú prvýkrát spomenuté v režisérovom najznámejšom filme Pulp fiction, kde ich predávajú v bare a fajčia ich všetky postavy.
V prvej časti filmu Kill Bill, prechádza Uma Thurman na letisku v Tokiu okolo billboardu s reklamou na tieto cigarety. Na billboarde je s nimi vyobrazená herečka Julie Dreyfus, ktorá vo filme hrá postavu Sophie Fatale a je to referencia na jej skutočnú modelingovú kariéru v Japonsku.

cigarety red apple dizajn

Red Apple predávajú aj na benzínke v ďalšej klasike Death proof. V Inglorious Bastards, v scéne kde bastardi držia v zajatí skupinu nacistov v lese, trčia Red Apple jednému z bastardov z náprsného vrecka. V Hateful eight je spomenuté, že Millie si balí svoje vlastné Red Apple cigarety a Bob v jednom momente zahlási, že si užije svoje Manzana Roja, čo je po španielsky červené jablko-teda Red Apple. V najnovšom majstrovom filme Once upon a time in Hollywood vidíme Brada Pitta ako Cliffa Bootha fajčiť tieto isté cigarety a v potitulkovej scéne Leonardo DiCaprio ako Rick Dalton natáča reklamu pre túto fiktívnu značku.

Red Apple sa ale objavili aj vo filme From dusk til dawn, ktorý Tarantino napísal, ale režíroval ho jeho kamarát Robert Rodriguez. Objavujú sa tiež v ďalších Rodriguezových filmoch GrindhousePlanet terror. Vo filme Romy and Michele´s high school reunion sa v jednej scéne zjaví kresba na stene kde môžeme vidieť veľkého zeleného červíka obmotaného okolo cigariet s veľkým červeným jablkom na obale. Tento film s Tarantinovou tvorbou nesúvisí avšak režisér v tom čase randil s jednou z herečiek, ktoré vo filme hrajú.

Red apple aj ako darček

Je pomerne častým javom, že legendárne filmy ponúkajú veľa priestoru pre zberateľov a nadšencov. Quentin Tarantino má tak silný vplyv na pop kultúru, že veľa produktov z jeho filmov je možné zohnať aj v reálnom svete. Red Apple cigarety nie sú výnimkou. Na internete je možné zohnať aj skutočnú rekvizitu v podobe balíčka cigariet, ktorá bola použitá v legendárnom Pulp fiction. Tá sa predáva za stovky dolárov. Avšak existujú aj cenovo prijateľnejšie repliky. S pomocou tlačiarne je však pomerne jednoduché si takúto repliku vyrobiť aj doma. Preto jednoducho môžete spraviť radosť či už sebe, alebo to môže byť aj dobrý tip na darček pre filmových nadšencov vo vašom okolí.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial