Ako fajčiť cigary? Správny postup

Tiež si pokladáte otázku ako fajčiť cigary? Fajčenie cigár nie je pre každého. To nám je jasné. Myslíme si však, že každý muž by o tomto umení mal niečo vedieť. Za týmto starým zvykom sa totiž skrýva mnoho histórie, je súčasťou mnohých kultúr a prežije aj nás. Navyše sa v spoločnosti považuje za znak mužnosti. Či už sa zaujímate o cigary osobne, alebo ich chcete darovať ako darček, tu je naša veľmi jednoduchá príručka o fajčení cigár spolu s históriou, tipmi a trikmi.

Krátka história cigár

Predpokladá sa, že cigary vznikli pred viac ako tisíc rokmi a boli vymyslené Mayami. Tabak a jeho využitie na starý kontinent priviedol Krištof Kolumbus potom, čo sa vrátil zo svojej prvej plavby z Ameriky v roku 1492. V Európe sa cigary následne vyrábali v Španielsku. Španieli si neskôr uvedomili, že Kuba bola ideálnym miestom pre produkciu tabaku. Kuba je známa tým, že sa tam vyrába kvalitný tabak a rôzne druhy cigár.

Fajčenie cigár sa však skutočne spopularizovalo pomocou filmov až v 20. storočí. Mužský herci ako Babe Ruth a John Wayne boli neustále zobrazený vo filmoch pri fajčení cigár. Orson Wells, režisér filmu Občan Kane zámerne písal do svojich filmov scény spojené s fajčením cigár. Následne sa cigary dostali do širokého povedomia a každý napodobňoval filmové hviezdy.

Teraz sa pozrime na dva hlavné typy cigár.

Ručne rolované vs. rolované strojmi

Metóda, ktorou sa cigarety vyrábajú je najjednoduchší spôsob, ako rozdeliť cigary, keďže tu sú iba dve skupiny – ručne rolované a rolované strojmi.

Ručne rolované cigary sú preferovanou voľbou pre začínajúcich fajčiarov, ako aj skúsených pôžitkárov. Cigary rolované strojmi môžu totiž obsahovať chemikálie, ktoré vplývajú na chuť a celkovú kvalitu cigár. Ručne rolované cigary sú vyrobené z čistého tabaku. Náplň v ručne rolovaných cigarách, ako aj viazací list na náplň a vonkajší obaľovací list sú tiež vyrobené zo 100 % tabakových listov.

Najkvalitnejší tabak a cigary pochádzajú z Brazílie, Hondurasu, Dominikánskej republiky a samozrejme z Kuby. Existuje množstvo značiek a chutí z ktorých si môže každý vybrať.

Samotné fajčenie – Ako správne fajčiť cigary?

Orezávanie cigary

Akonáhle ste si zvolili svoju cigaru, prvým krokom je jej orezanie. Môžete využiť malé, gilotínové orezávače, alebo špeciálne nožnice na cigary. Orezanie cigary by sa malo uskutočniť tesne za ramenom cigary. Na mieste, kde sa cigara vyrovná by ste ju mali orezať. Pokiaľ má cigara tvar torpéda, alebo pyramídy, môžete ju orezať tesne pred ramenom, aby ste jej nestratili príliš veľa.

Zapálenie cigary

Na zapálenie cigary odporúčame použiť drevené zápalky alebo butánový zapaľovač. Sviečky, sporák a zapaľovač s náplňou odložte nabok, môžu totiž degradovať chuť tabaku. Podržte cigaru nad ohňom v 45-stupovom uhle a pomaly ňou otáčajte aby ste koniec cigary rovnomerne zapálili.

Po zapálení cigary z nej pomaly poťahujte, no dym nevdychujte a cigarou postupne krúťte, aby sa rovnomerne rozhorela. Akonáhle je cigara úplne zapálená, nechajte ju horieť asi minútu. Následne si môžete dopriať pôžitok.

Ako fajčiť cigaru

Uskladnenie cigár

Na uskladnenie by ste mali použiť humidor, púzdro na cigary, ktoré udržuje konštantnú vlhkosť, ktorá ochráni cigary pred vyschnutím, ktoré môže zapríčiniť rozpadávanie cigary alebo degradovať jej chuť.

Dobrá cigara spríjemní voľný čas

Akonáhle ste si vybrali svoju preferovanú cigaru, nalejte si k tomu svoj obľúbený drink ako spoločníka. Odporúča sa whisky, najlepšie škótska. Zapnite relaxačnú hudbu, pomaly poťahujte z cigary a možno prídete na to, že aj napriek tomu, že škodí zdraviu, môže byť fajčenie cigár pokojným a upokojujúcim spôsobom ako stráviť voľný čas.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial