Výrobný proces cigár

Výroba prémiových, ručne vyrábaných cigár je zložitá a časovo náročná. V niektorých továrňach sa počas výroby ľudská ruka dotkne 1 tabakového listu viac ako 40krát!

Vytvorenie cigarovej zmesi

Tabaková zmes obsahuje tabak rôznej sily a rôznych aróm (alebo chutí). Zmes pozostáva z dvoch až štyroch tabakov, závisí to od veľkosti (priemeru) cigary. Odborníci na tvorbu zmesí vytvoria recept a vhodne pripravenú tabakovú zmes dodajú rolovačom cigár. Toto je prvý krok vo výrobnom procese. Postupy pri výrobe sú približne rovnaké no každá značka cigár má svoje špecifické zmesi.

Výroba cigary

Rolovači stlačia listy medzi rukami. Povyberajú sa ploché a elastické listy, ktoré sa použijú ako viazací list na cigaru. Z listov sa zroluje tabakový zvitok, ktorý sa zareže na požadovanú dĺžku a uloží sa do drevenej formy. Forma sa uloží do ručne skrutkového lisu. Zvitok cigary je v tejto forme cca hodinu.

Pokiaľ je cigara stlačená, zabalí sa do vizuálne pekného obalového listu, ktorý bol v strede rozdelený na dve časti. Potom na hlavičku cigary dajú kúsok rastlinného lepidla, aby sa cigara nerozmotala.

Dozorca skontroluje rukou každú cigaru. Dohliada na hmotnosť a na väčšie alebo menšie nerovnosti na cigare a zamietne nepodarky.

Cigary sa potom odvážia, väčšinou vo zväzkoch po 50-tich. Zväzky, ktoré sa líšia už o 1g sa vrátia späť na remodelovanie.

Dozrievanie cigár: Čas na dozrievanie je v jednotlivých továrňach veľmi odlišný- zhruba od 21 dní až po 3 mesiace. Tento proces zabezpečí cigarám vyváženejší dym.

Následne sa cigary rozdelia, roztriedia sa podľa farby obalového listu a sú zabalené na prepravu.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial