Typy tabaku

Veľmi málo fajkových tabakov, ktoré sa dnes dajú nájsť na trhu pozostáva len z jedného druhu tabaku. Takmer v každom prípade je fajkovy tabak zmesou viacerých druhov. Tabak sa dá všeobecne rozdeliť do šiestich základných kategórií, každá s vlastnou rozlíšiteľnou kvalitou a charakteristikou.

  • Burley: Burley je najpoužívanejším typom fajkového tabaku. Experti tento typ, pestovaný najmä v Kentucky a Tennessee, považujú za najlepší fajkový tabak na svete. Popularitu mu zabezpečila výborná chuť a fakt, že sa dá skvelo miešať s inými tabakmi. Množstvo kvalitných fajkových zmesí obsahuje veľa výberových Burleys, ktoré sa dajú identifikovať na základe ich svetlo hnedej farby.
  • Virginia: Tento tabak s príjemnou chuťou sa pestuje v niekoľkých južných štátoch USA, výborne sa mieša s Burley a je dobrý tiež sám o sebe. Virginia je sladká a kvôli vyššiemu obsahu cukru horí rýchlejšie ako Burley.
  • Latakia: Pestuje sa v Sýrii a na ostrove Cyprus, stonky a listy sú spracovávané tak aby dávali silnú, údenú arómu. Latakia je hlavná odroda používaná v „anglických“ zmesiach.
  • Perique: Pomaly horiaca odroda, často nazývaná aj „soľ a korenie“ tabaku, často je totiž používaná ako dodávač chuti. Tento typ je veľmi jemný a štipľavý, popularite sa teší hlavne v „anglických“ zmesiach. Perique je tak unikátny, že sa dá dopestovať iba v malej oblasti blízko New Orleans (St. James Parish).

Turecký: Tabaky dopestované v Turecku a na Blízkom Východe sú známe ako „turecké“. Tieto jemné a rýchlo horiace tabaky sa bežne používajú v exotickejších anglických zmesiach a v niektorých cigaretových zmesiach. Vo vysokej miere sa používa najmä v anglických a v balkánskych zmesiach.

  • Black: Burley tabak, ktorý bol naparovaný 48 hodín, aby získal svoju farbu a výnimočne jemné fajčiarske vlastnosti. Použité tabaky sú bežne z oblasti Green River v Kentucky. Technicky to nie je odroda tabaku, no je v tomto zmysle používaná.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial