Kalibrácia vlhkomera

Vlhkomer je prístroj na meranie vlhkosti vzduchu. Vlhkomer môže byť analógový, alebo digitálny. Metódy kalibrácie sa líšia od druhu, preto sa budeme snažiť zovšeobecniť pravidlá.

Kontrola presnosti vlhkomera

Metóda jedlej soli

Zmiešajte ½ šálky jedlej soli s ¼ šálky vody v nádobke a uložte ju do vzduchotesnej nádoby. Po 24 hodinách, pri izbovej teplote, vlhkosť v nádobe by mala byť 75%(RH)- jedlá soľ sa bude snažiť ustáliť rovnováhu pri 75RH. Upravte si podľa toho svoj vlhkomer.

Metóda vlhkého uteráka (menej presná)

Zabaľte vlhkomer na cigary do vlhkého uteráka (nemala by z neho kvapkať voda) na 20 minút. Potom by mala vlhkosť dosiahnuť hodnotu 98% (RH).

Cit pre cigary

Vlhkomer je užitočný na rýchle zistenie stavu vašich cigár, avšak ani táto šikovná pomôcka nenahradí váš hmat. Každý znalec by mal vedieť pohmatom zistiť kvalitu cigár. Cigara by mala byť hodvábna a hladká na dotyk. Cigara s dobrou vlhkosťou by mala byť pružná, pokiaľ ju jemne stlačíte medzi 2. prstami. Obalový list cigary by nemal popraskať ani vydať zvuk. Po uvoľnení stisnutia, by cigara mala nadobudnúť svoj pôvodný tvar.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial