Humidory na 3 kroky

Kúpili ste si humidor a neviete čo dalej? Prinášame vám základné informácie ohľadom používania humidoru v troch jednoduchých krokoch.

Prvý krok : Kalibrácia vlhkomeru

Po zakúpení humidoru musia byť pred ukladaním cigár do vnútra humidoru vykonané niektoré jednoduché prípravné kroky. V opačnom prípade obloženie zo suchého cédrového dreva vytiahne z cigary vlhkosť. Adorini deluxe humidory obsahujú presný adorini vlasový vlhkomer a adorini premium deluxe zvlhčovač na báze polymérových kryštálov.

Vezmite prosím na vedomie, že kalibrácia nie je potrebná, ak ste už zakúpili adorini vlasový vlhkomer, ktorý je dodávaný s adorini deluxe humidormi. Adorini vlasový vlhkomer je už vopred kalibrovaný a rekalibrácia je nutná len v prípadoch silných nárazov počas prepravy.

Existujú dve metódy pre kalibráciu analógového vlhkomera:

  • Odporúčaný a najpresnejší spôsob kalibrácie je uložiť vlhkomer do mikroténového vrecka spolu s roztokom soli. Vezmite misku alebo lyžičku plnú kuchynskej soli a navlhčite ju niekoľkými kvapkami vody. Soľ by sa nemala rozpustiť, ale mala by byť vlhká. Potom uložte vlhkomer a soľ do mikroténového vrecka, ktoré dobre uzatvorte a počkajte. Po približne 8 hodinách by vlhkosť vo vrecku mala dosiahnuť vlhkosť 75%. Potom nastavte ihlu vlhkomera skrutkovačom na zadnej strane pre indikáciu 75% vlhkosti.
  • Prípadne odstráňte z humidoru vlhkomer a zabaľte ho do dôkladne navlhčenej handry, počkajte približne hodinu a potom nastavte ihlu vlhkomera skrutkovačom na zadnej strane na 96% rel. vlhkosť.

Druhý krok : Plnenie zvlhčovača

Položte zvlhčovač na podložku a navlhčite ho roztokom z propylénglykolu (pre zvlhčovače na báze špongií) alebo destilovanej vody. Nechajte zvlhčovač v tekutine približne 5minút. Akonáhle zvlhčovač absorbuje dostatok tekutiny, pretrepte zvlhčovač tak, že tekutina, ktorá sa neabsorbovala, bude odstránená. Potom zvlhčovač vysušte handrou a uložte ho do humidoru.

Tretí krok : Zvlhčovanie humidoru

Vnútorné steny humidoru, prepážky a zásobníky by sa mali utierať handričkou navlhčenou destilovanou vodou.

Položte pohár plný destilovanej vody do humidoru a nechajte ho tri dni v zatvorenom humidore. Ak sa pohár vopred ohreje v mikrovlnnej rúre, voda sa rýchlejšie absorbuje a humidor bude použiteľný po približne jednom dni. Vnútorné steny humidorov by teraz mali obsahovať dostatočnú vlhkosť.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial