Cigarety pre náročných: Toto sú najdrahšie značky na svete

Dnes už tabakové dobrodružstvo za lacné peniaze zažijeme iba ťažko. Cigarety už dávno nie sú lacná záležitosť. Či už hovoríme o klasických, alebo prémiových značkách. V tomto článku vám prezradíme, ktoré cigarety patria k tým najdrahším na svete. Poznáte ich?

Dunhill

Dunhill je populárna značka, ktorá je rovnako ako napríklad Kent vo vlastníctve British American Tobacco, jednej z najväčších tabakových spoločností na svete. Prečo sme umiestnili Dunhill na vrch (respektíve na spodok) rebríčka? Pretože si pri ich kúpe nemusíte siahnuť príliš hlboko do vrecka. V našich končinách ich dostanete približne za 5 Eur.

Vogue

Už jej samotný názov vzbudzuje obrovský záujem. Avšak chlapi, váš záujem sa asi opäť veľmi rýchlo vráti na bod mrazu. Vogue sa totiž primárne zameriava na výrobu cigariet pre ženské pohlavie. V preklade, milovník cigariet alebo tuhý fajčiar si Vogue kúpi iba raz. A naposledy. Sú slabé a mužovi, ktorý fajčí niekoľko cigariet denne, neprinesú žiaden pôžitok. Naopak ženy si Vogue veľmi obľúbili. Nežná príchuť si s nežným pohlavím výborne rozumie.

Ak im dáte šancu, a rozhodnete sa cigarety Vogue vyskúšať, poprípade ich podarovať svojej krásnej polovičke, zaplatíte približne rovnakú sumu ako pri krabičke cigariet Dunhill. Teda 5 Eur.

najdrahšie cigarety na svete treasurer
najdrahšie cigarety na svete treasurer

Parliament

Parliament je prémiová značka, ktorú zastrešuje spoločnosť Altria. Tá stojí tiež napríklad za cigaretami Marlboro. Čo robí túto značku prémiovou je napríklad to, že používa zapustené papierové filtre. Tie sa pôvodne používali ako reklamné triky v časoch, keď cigarety cigaretové filtre nemali.

Parliamentky” žnú slávu vďaka svojej bohatej a sviežej chuti. Tá sadne na jazyk fajčiara ako uliata. Zažiť pôžitok z každého šľuku cigarety Parliament síce nie je drahý špás, veď predsa stoja iba približne 7 Eur, no chce to dušu detektíva. Krabičku cigariet Parliament totiž zoženiete iba ťažko. Ak teda hovoríme o domácom trhu.

Sobranie

Cigarety Sobranie boli uvedené na trh v roku 1879. To znamená, že patria k prvým cigaretám na svete vôbec. Sobranie vyrába spoločnosť Gallaher Group, ktorú zastrešuje japonský líder Japan Tobacco.

Široká škála výrobkov Sobranie je raj pre fajčiarov. Medzi najpopulárnejšie patrí napríklad Sobranie Cocktail či Sobranie Gold. Bezpochyby najobľúbenejšie sú však cigarety Sobranie Black Russian. Tie sú považované za jedny z „najťažších“ druhov cigariet vôbec.

Krabička Sobranie s ľahko rozpoznateľným dizajnom vás výjde okolo 9 Eur. Musíme však poznamenať, že týchto 9 Eur jednoznačne stojí za to. Ak si už nevychutnáte ich chuť, vizuálnu stránku určite áno.

Treasurer

Spoločnosť The Chancellor Tobacco Company sa môže pýšiť tým, že jej portfólio zdobí Treasurer.

Treasurer, to sú najexkluzívnejšie a najdrahšie cigarety na svete. Sú vyrábané iba z tých najkvalitnejších dostupných materiálov a sú akousi trofejou pre tuhých, ale aj príležitostných fajčiarov.

Chuť cigariet Treasurer lákavá určite je. Ich cena však už o čosi menej. Aj keď sa na oficiálnej stránke značky Treasurer o cenách veľa nedozvieme, my sme zistili, koľko približne stojí krabička najdrahších „tabakových roliek“ na svete. Napríklad Treasurer Aluminium Gold vás výjdu v prepočte okolo 60 Eur.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial