Humidory – čo robiť ak je vlhkosť príliš vysoká?

Humidory na cigary sú špeciálne úložné boxy, ktoré udržujú správnu vlhkosť a tým uchovávajú cigary v potrebnej kvalite. No môže sa stať, že vlhkosť v humidore je príliš vysoká. Čo je v tom prípade potrebné urobiť?

Ak je vlhkosť vzduchu v humidory príliš vysoká, mali by ste zvážiť nasledovné opatrenia:

  • Uistite sa, že bol vlhkomer správne kalibrovaný pomocou metódy soľného roztoku, že bol zvlhčovač do humidoru naplnený roztokom propylenglykolu (pri použití špongiových zvlhčovačov) a že vnútro humidora bolo pred prvým použitím dostatočne zvlhčený.
  • Platí iba pre špongiové zvlhčovače: Ak počas niekoľkých mesiacov nebol do zvlhčovača pridaný roztok propylenglykolu, nastal čas, tak učiniť.

Aj tu platí pravidlo, odchýlky niekoľkých percent od značky 70% by nemali byť dôvodom k znepokojeniu, vysvetlenie možno nájsť v nepresnosti meracieho prístroja (viď presnosť merania vlhkomeru). Pokiaľ vlastníte kvalitné cigary obzvlášť dbajte na správne skladovanie a vlhkosť. Ak si cigary beriete so sebou na nejakú príležitosť, dôležité je tiež skladovanie na cesty, nemalo by teda vo vašej výbave chýbať puzdro na cigary.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial