Kubánske cigary: TOP 5 cigár, ktoré musíte vyskúšať

Kubánske cigary sú znakom luxusu a prestíže. Kuba je krajinou, ktorá sa môže pochváliť výrobou a distribúciou tých najkvalitnejších a najchutnejších cigár, ktoré nájdete aj na slovenskom trhu. Cigary sa hodia na výnimočné stretnutia a posedenia, ale obľúbené sú aj ako súčasť relaxu pri poháriku kvalitného koňaku. Prinášame vám top 10 kubánskych cigár, ktoré by ste určite mali vyskúšať.

Sú kubánske cigary naozaj najlepšie?

Kvalita kubánskych cigár je známa po celom svete. Viete však, prečo sú kubánske cigary považované za tie najkvalitnejšie? Toto tvrdenie sa môže odvolať najmä na históriu, keďže úplne prvé cigary pochádzajú z Kuby. Veľa sa zmenilo po kubánskej revolúcii, kedy väčšina výrobcov cigár utieklo kvôli nepokojom do USA. Kubánske cigary sú však špecifické najmä tým, že sú vyrábané výhradne z kubánskeho tabaku. Cigary vyrábané v USA, či dnes už aj v iných krajinách, sú často zmesou viacerých druhov a odrôd tabaku. O kubánskych cigarách teda môžeme povedať, že sú čisté, a práve preto pre nich existuje pomenovanie – puros.

Tri cigary položené na koženom puzdre


Top 5 kubánskych cigár

Zostaviť rebríček najlepších kubánskych cigár nie je vôbec jednoduché, vzhľadom na to, že ich na trhu dnes existuje obrovské množstvo. Dopomohli sme si rebríčkom od portálu Bespoke Unit, ktorý hodnotil cigary na základe obľúbenosti, no dôležitým parametrom je aj tabak, ktorý cigarám dodáva nezameniteľnú chuť a arómu.

Ramon Allones Superiores LCDH

Zmes kubánskeho tabaku Superiores sa používa na výrobu obmedzeného počtu cigár. Ročne sa vyrobí iba 50 000 kusov, čo je vzhľadom na celosvetový trh naozajstný unikát. Tabak v cigarách ponúka spojenie karamelových tónov a škorice. Tieto lahodné arómy dopĺňa jemný náznak kávy, čokolády, muškátového orieška a terakoty, ktorý je cítiť po celú dobu fajčenia. Ide o cigary s lahodnou chuťou a výborne vyváženým telom.

H. Upmann Magnum 54

Tieto kubánske cigary sú podľa odborníkov vhodné ako pre začiatočníkov, tak pre skúsených fajčiarov a nadšencov. Ide o pomerne luxusnú radu cigár, ktorá ponúka sladkú arómu anízu, kakaových jadierok a jemnú pikantnú chuť muškátového orieška.

Cigara odložená v popolníku

Cohiba Siglo III

Cigary Cohiba Siglo potešia najmä svojou dostupnou cenou, ktorá sa odvíja aj od toho, že nejde o nadpriemerne prestížnu a luxusnú značku. Siglo sa vyznačujú ideálnou veľkosťou, doba fajčenia sa pohybuje okolo 50 minút, čo nie je ani krátko ani dlho. Ide o cigaru s rafinovanou, no príjemne výraznou, chuťou.

La Gloria Cubana DN°5

Séria DN°5 je špeciálne vyrábaná pre španielsky trh, avšak tieto kubánske cigary nájdete u vybraných predajcov po celom svete. Ponúkajú harmonický profil chuti kávových zŕn, borovice a škorice. Vydanie pre rok 2017 bolo obzvlášť špeciálne, pretože prinieslo chuť spálenej šišky a horkej čokolády, s neskorším nástupom paprikového korenia a škorice. Tieto cigary sú výbornou voľbou najmä pre skúsených nadšencov, ktorý hľadajú nové chute.

Romeo y Julieta Wide Churchill

S rodinou Churchillovcov oficiálne spolupracoval výrobca cigár Davidoff. Hovorí sa však, že Romeo y Julieta vyrobili kubánske cigary na základe osobných preferencií britského premiéra. Séria nesúca meno premiéra ponúka niekoľko variantov cigár. Tým najobľúbenejším je široký. Ponúka totiž chuťovo rovnaký zážitok ako pri cigare plnej veľkosti, avšak v skrátenom čase, približne do 70 minút.

Kubánske cigary predstavujú určitú prestíž, ktorú si vychutnáte ako skúsený fajčiar, ale aj ako začiatočník, ktorý chce nastúpiť na loď fajčenia cigár vo veľkom štýle. Doprajte si kvalitu a výnimočnú chuť, ktorú zažijete iba pri kubánskych cigarách.

Článok pre vás pripravila Petra

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial