Utesnené alebo nepriedušné cigary. Aké je riešenie?

Dobré cigary by mali mať dobrý ťah: namáhavé poťahovanie vám pokazí pôžitok z fajčenia. Nepriechodná, alebo veľmi natesno zvalcovaná cigara je príliš horúca a ťažšie rozvinie svoju chuť a arómu. Mnoho dobrých cigár sú na pohľad a dotyk pevné, ale poťahuje sa z nich ľahko: mnohí znalci hovoria, že toto je perfektne konštruovaná cigara. Zrejme všetci súhlasia, že ťažko priechodná cigara, pokazí všetko to úsilie, ktoré vložili ľudia do jej výroby. Fajčenie cigár je pôžitkom, ktorý si chceme plne vychutnať bez akýchkoľvek komplikácii.

PRÍČINA nepriedušnej cigary

Od techniky rolovania náplne závisí nakoľko bude cigara „voľná“ alebo „tesná“. Ťah sa môže líšiť od mierne tesnej až po úplne utesnenú cigaru. Nepriechodnosť cigary môže spôsobiť stopka listu alebo zle umiestnený tabakový list.

RIEŠENIE

Prvou možnosťou je, jemne pomasírovať cigaru, aby sa uvoľnila náplň alebo prekážka. Pomôže to „otvoriť“ cigaru a zlepšiť jej priechodnosť. Ak je prekážka v blízkosti päty, postačí ak problémovú časť odstrihnete. Inou možnosťou je použiť ostrý kovový predmet alebo napr. kancelársku spinku, na šetrné uvoľnenie náplne. Musíte byť pri tom opatrní, aby ste situáciu nezhoršili. Ak bola táto technika prospešná, môžete si užívať uspokojivé poťahovanie.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial