Nikotínový zásah alias nic–hit! Ako bezpečne zvládnuť silu svojej cigary?

Nikotínový zásah alias nic-hit nie je nič iné, ako prudká rana cigary vášmu organizmu. Je to náhly a intenzívny úder horiaceho tabaku, ktorý toleruje a znáša každý fajčiar rozdielne. Prvé zoznámenia s cigarou nemusia byť vždy príjemné – pre začiatočníka môžu znamenať závraty, bolesti hlavy, brucha či nevoľnosť. Záleží na tom, ako má vaše telo nastavenú toleranciu voči účinkom nikotínu a jeho hladine, ktorá v krvi bleskovo stúpa už po úvodných potiahnutiach. Pravidelné fajčenie vlastne zapríčiňuje, že organizmus sa postupne prispôsobuje a zvyká si na prítomnosť určitého množstva nikotínu. Po uplynutí istej doby sa na nikotín dokonca vytvára návyk – pri jeho absencii sa telo svojej pravidelnej dávky vyslovene dožaduje.

Čo by ste mali vedieť o účinkoch nikotínu? Nie je toho vôbec málo!

Ku vstrebávaniu nikotínu a jeho ďalšej distribúcii dochádza veľmi rýchlo, skutočne len pár sekúnd od jeho kontaktu so sliznicami vašich úst. Slastný pocit sa tak u fajčiara dostaví takmer okamžite. Háčik je v tom, že na dosiahnutie rovnako kvalitného zážitku bude pre neho neskôr potrebná už neporovnateľne väčšia “porcia“ tejto legálnej drogy.

Horiaca cigara na čiernom pozadí

Čo v ľudskom tele spôsobuje nikotín? Nikotín zrýchľuje srdcovú činnosť, zužuje cievy, zvyšuje krvný tlak, spôsobuje zvýšenú aktivitu tráviaceho traktu a tlmí chuť do jedla. Zároveň stimuluje nervový systém – prispieva ku produkcii adrenalínu, norepinefrínu či sérotonínu. Zlepšuje pamäť, čulosť a koncentráciu – prináša pocit psychickej pohody a spokojnosti.

Nikotínový zásah pod kontrolou? Žiadny problém!

Nic-hit vášho cigarového debutu vôbec nemusí byť o záporných pocitoch – práve naopak. Úplne postačí ovládať niekoľko základných pravidiel, ktoré aj pre začiatočníka spravia z nikotínového zásahu perfektný, dokonalý a špičkový zážitok. Ako sa teda vyhnúť neželanému dopadu nikotínovej nálože úvodnej cigary? Keď môžeme – pomôžeme! Pripravili a spracovali sme pre vás tie najdôležitejšie zásady nevyhnutné pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Nech sa páči, tu sú:

Výber prvej cigary je dôležitejší ako si myslíte

Rozhodujúci je vhodný výber cigary. Základom úspechu je voľba cigary s nižším obsahom nikotínu – mala by byť slabšia, sladšia a jemnejšia. Odporúčame skúsiť nadrobno narezanú a strojovo vyrobenú short filler cigaru (krátke plnivo) – nie je tak sýta, je skromne korenistá a málo zemitá. Tenká a krátka cigara zo začiatku ideálne poslúži ako výborný odrazový mostík ku väčším, hrubším a chuťovo výraznejším cigarám. Kvalitné cigary sú už viac-menej určené pre pokročilejších fajčiarov s významne posunutým prahom tolerancie voči nikotínu.

Detail mužskej ruky, ktorá drží cigaru a pohár s alkoholom, na pozadí mladý muž v obleku

Nezabúdajte na pitný režim

Nezabúdajte na hydratáciu a dostatočný prísun tekutín. Cigaru si nikdy nezapaľujte, ak ste smädní! Iba dobre zavodnený organizmus sa vie s nikotínovým zásahom uspokojivo a správne a vysporiadať. Ani počas fajčenia samotného vôbec nie je od veci mať poruke pohár vody alebo iného obľúbeného nápoja. Primeraná vlhkosť úst je jednou z podmienok pre vydarenú premiéru s vašou cigarou.

Cigara sa nešlukuje!

Dym z cigary nikdy nešlukujte! Vždy ho potiahnite len do ústpoprevaľujte ho na jazyku, zoznámte ho s chuťovými pohárikmi a následne ho vyfúknite. Cigarový dym je príliš silný na to, aby ste ho vťahovali až do pľúc – odporúča sa iba ľahké a slabé bafkanie. V opačnom prípade riskujete všetky nepríjemnosti, ktoré sme spomenuli už v úvode.

Atraktívna žena stojí na balkóne a fajčí cigaru

Nefajčite nalačno!

Ste hladní? Nefajčite! Prázdny žalúdok je úhlavným nepriateľom tabakového dymu, toho cigarového obzvlášť. Aby bol nic-hit vašej cigary čo najmiernejší, musíte byť jednoducho najedení. Okrem toho, po výdatnom obede či večeri chutí cigara diametrálne odlišne, ako po celodennom hladovaní. Lačné brucho totiž nikotínový zásah cigary značne zvýrazňuje.

Pomôže aj čokoláda

Dajte si niečo sladké! Je to síce recept z kategórie tých babských – je však overený a naozaj funguje. Silný účinok nic-hitu cigary spoľahlivo udrží pod pokrievkou aj to, ak zjete kúsok cukru. Môže to byť čokoláda, keksík alebo aj malý sáčok obyčajných cukríkov. Pomocou tejto rokmi osvedčenej metódy poľahky predídete a vyhnete sa negatívnemu nárazu nikotínovej vlny vašej prvej cigary.

Mladý muž v obleku fajčí cigaru - detail

Fajčenie cigary si pomaly vychutnávajte

Nikam sa neponáhľajte! Fajčite pomaly, pokojne a jemne – nadmerné rozpálenie cigary je neprijateľné. Prisilný, náruživý a rýchly ťah fajčiara ovplyvňuje chuť dymu a zvyšuje jeho produkciu. Jedine kontrolovaný a mierny štýl fajčenia cigary je schopný zaručiť regulovaný a pozvoľný prísun nikotínu tak, aby bol výsledný efekt pre vás vyhovujúci. Najdôležitejším merítkom kvality je, a stále bude, iba spokojnosť fajčiara!

Hodláte si nic-hit užiť naplno? Chce to len trpezlivosť!

Nikotínový zásah býva zo strany začínajúcich fajčiarov často hodnotený ako nečakaný, prekvapivý či dokonca šokujúci. Býva však len otázkou času, kedy si na neho privyknú a začnú ho vnímať ako niečo želané a žiadané. Vychutnať si nic-hit v plnej jeho kráse celkom určite dokáže každý milovník cigár – musí však na neho dozrieť. Zrejme to nebude zo dňa na deň, ale ten vytúžený moment sa istotne u každého fajčiara skôr či neskôr zaručene dostaví!

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial