Vodné fajky Meduse Pipes

Vodné fajky Meduse Pipes zaujmú už len spracovaním a pôsobivými tvarmi. Tvorcovia skĺbili hneď niekoľko tradičných remesiel zahrňujúcich umelecké kováčstvo, alebo ručne fúkané sklo „Bohemia crystal“. Nakoľko sa väčšinou k výrobe tých najlepších tradičných arabských fajok používa české fúkané sklo, za kolekciou Meduse Pipes tentokrát stojí česká firma.

Nie je to až tak dávno, čo vznikla značka Meduse Design s myšlienkou produkcie kvalitných, inovativných a dizajnovo sviežich výrobkov s puncom exkluzivity. Stretlo sa niekoľko mladých dizajnérov a remeselníkov, dali hlavy a ruky dohromady a vznikla kolekcia Meduse Pipes – kolekcia luxusných vodných fajok, ktoré ponúkajú vždy niečo naviac.

Kolekcia Meduse Pipes naväzuje na tradíciu arabskej Šiše. Prináša však evolúciu, snáď až revolúciu, tejto oblasti. Fajky obracia naruby, prispôsobuje ich miestu použitia, alebo taktiež charakteru osobnosti užívateľa: „Odvážná kolekcia Meduse Pipes prelomila päť storočí zakonzervovanej monotónnej podoby arabských vodných fajok, aby ponúkla dnešnému človeku možnosť nielen intenzívne relaxovať, ale taktiež nechat sa uniesť mimoriadnym estetickým zážitkom,“ hodnotia svoju prácu autori, a nemožno im oponovať. Na fajkách je zjavný dôraz na dizajn a dômyselnosť realizácie s citom pre detail.

Vodné fajky Meduse Pipes sú rozdelené do dvoch základných dizajnových linií: Craft Collection a Portable Collection.

Craft Collection tvoria štyri základné modely vodných fajok, ktoré získali do vena organické tvary inšpirované podmorským svetom. Každý kus je sám o sebe originálom, a to nielen vďaka precíznej ručnej remeslnej produkcii, ale aj prepojením technických novinek do fajok. Modely Mirage a Mirage Grande sú doplnené dokonca o špeciálne LED moduly, ktoré ich menia aj v interaktívne svietidlá. Jednoducho si diaľkovým ovládačom zvolíte akúkoľvek farbu, alebo odtieň a vytvoríte tak originálnu a podmanivú atmosféru v ktoromkoľvek interiéry. Spoločne s fajkami Brute a Noble potom prinášajú neuveriteľné zážitky pri pohľade na vizuálne efekty a procesy odohrávajúce sa v útrobách fajky.

Portable Collection predstavuje odlišnú stranu mince. Modely rady Sniper sú koncipované ako nerozbitné cestovné fajky, ktoré obstoja aj v extrémnych podmienkach. Dokonale tak spájajú komfortné fajčenie vodnej fajky s možnosťou presunu kamkoľvek do terénu. Ich extravagantný futuristický dizajn vychádza z industriálnych prvkov, minimalistických tendencií a elegancie ušľachtilej nerezovej oceli. Tá je dôrazne spracovaná súčasnými najvyššími hi-tech výrobnými postupmi.

Obe dizajnové línie exkluzivných fajok Meduse Pipes majú zjavne spoločných menovateľov, ktorí nechávajú konkurenciu ďaleko za sebou. Rozhodne medzi nich patrí stopercentná funkčnosť a nekompromisná kvalita prevedenia, prekvapivé inovatívne riešenia, zvyšující sa komfort a zjavne aj nadčasový dizajn, ktorý na rozdiel od arabských fajok, prehovára súčastným vizuálnym jazykom. O tomto fakte vypovedá aj obrovský záujem o fajky nielen u nás, ale taktiež v zahraničí. Meduse Pipes sa dostávajú do obchodov po celej Európe, ale aj do Ruska. Zástupcovia firmy práve jednajú aj v Dubaji. Všetci sú zvedaví, ako nové exkluzívne fajky príjme arabský svet, pôvodný monopol na výrobu a užívanie fajok.

zdroj:Tomáš Novotný

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial