Vieme, ktorá značka cigár poteší chuťové poháriky najviac

V 21. storočí má väčšina z nás svoj “lovebrand,” čo v preklade znamená, že máme značku, od ktorej kúpime aj nič zabalené v igelitovom vrecku s úsmevom od ucha k uchu. Radi si priplatíme za tuctovú kvalitu, pokojne aj za nekvalitné výrobky. Iba preto, že máme so značkou dobré skúsenosti z minulosti. A čo cigary? Ktorá značka cigár je TOP? Existujú rozdiely medzi výrobcami?

Odpoveď znie: Áno. A nie malé. V tomto článku sa pozrieme na zopár vychýrených značiek, ktoré sú vo svete cigár považované za absolútny strop. Poďme teda na to.

Logo Cigary Hoyo de Monterrey

Hoyo de Monterrey

Začneme hneď z ostra. Značkou Hoyo de Monterrey. Milovníci cigár si pod týmto názvom ihneď predstavia rozmanitú ponuku chutí s bohatou intenzitou. Napríklad zemitú, ovocnú, korenistú, rastlinnú ba dokonca drevitú. Sortiment je naozaj široký a je z čoho vyberať.

Hoyo de Monterrey bola založená v roku 1865 mužom menom Don José Gener. Výrobky silnej značky pochádzajú, prirodzene, z Kuby a Hondurasu. Ak ste zvedaví, ako chutia, bez problémov natrafíte na internetové obchody, kde sa cena cigár pohybuje okolo 10 eur za kus. Získate tak vysokú kvalitu za nízku cenu.

Logo Cigary Bolivar

Bolivar

Meno Bolivar je v tabakovom priemysle priam obávané. Najmä konkurenciou. Značka nesie názov po revolucionárovi Simonovi Bolivarovi. Bolivar sa môže pýšiť hneď niekoľkými oceneniami. Napríklad ocenením “Cigara roka” ktorú si na svoj účet pripísala v roku 2006.

Bolivar je synonymom pre kvalitu a jedinečné spracovanie. Amatéri, resp. nováčikovia rozdiel proti bežnej cigare spoznajú len ťažko. Zato znalci, alebo tiež známi ako fajnšmekeri, práve naopak. Rozdiel zbadajú už po prvom potiahnutí. Ak chcete trochu obštastniť svoje chuťové kanáliky, pripravte sa, že za jednu cigaru zaplatíte cca 20 eur.

Logo Cigary Cohiba

Značka cigár Cohiba

Keď prémiová cigara, tak Cohiba. Značka, ktorá patrí medzi lídrov na celosvetovom trhu. Cohiba vo svojom sortimente ponúka len vysokokvalitné produkty vyrobené na Kube a v Dominikánskej republike. Na trh bola uvedená v roku 1982. Za tak krátky čas si dokázala vybudovať silné meno najmä vďaka pestrej ponuke chutí. Medzi najlepšie patrí napríklad korenistá či zemitá.

Ak budete chcieť vyskúšať to najlepšie, čo Cohiba ponúka, pripravte sa, že do peňaženky siahnete poriadne hlboko. Jeden kus totiž môže stáť pokojne aj 500 eur.

Logo Cigary Cohiba Macanudo

Mac…

Ak patríte k ozajstným milovníkom cigár a máte už čosi “odfajčené,” domysleli ste si celý názov. Ak nie, prezradíme vám ho. Macanudo.

Macanudo znamená kvalita, plná a výrazná chuť a dôraz na detaily vedúci k úplnej dokonalosti. Spojenie toho najlepśieho vyústilo do ručne vyrábaného produktu, ktorý je vo svete vysoko oceňovaný. Cigary z ponuky Macanudo patria k tým najlepším na svete. Prekvapivo, na internete natrafíte aj na vcelku lacné kusy, ktoré kúpite iba za pár eur. Stačí hľadať.

Logo Cigary Cohiba Montecristo

A na trón sadá

Montecristo. Skutočný lovebrand. Značka založená v roku 1935 dnes patrí k najlepším v histórii. Kráľovná cigár, španielska značka Montecristo, vznikla slúčením dvoch samostatných spoločností.

Chceli by sme cigary Montecristo k niečomu prirovnať, ale nedá sa. Každé potiahnutie je obrovský zážitok. Prémiové, luxusné cigary ponúkajú výraznú vôňu, vyváženú zmes a nenahraditeľnú príchuť. Vo komunite fajčiarov sa o nich hovorí ako o akomsi poklade.

Napíšte nám vaše obľúbené značky cigár na našom ⇒ FB Smokemag.sk!

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial