Plynový zapaľovač od Sarome Co., Ltd.

Sarome Co., Ltd. bolo založené v roku 1940 Kunihirom SEGAWOU. Bol súkromným podnikateľom, ktorý dodával plechy na výrobu hračiek, no dnes je známy jeho plynový zapaľovač. Ako sa dostal k výrobe zapaľovačov?

Zakladateľ Sarome

V súčasnosti pri nedostatku skúsených robotníkov, skúsenosti s cínovaním hračiek mohli byť užitočné. Cínovanie bolo jednou zo základných zručností robotníkov, avšak neboli patrične docenení, pretože výrobu týchto hračiek vytlačila konkurencia. Dnešné stolové zapaľovače sú ako keby kombináciou cínových hračiek a klasických zapaľovačov. Kunihira fascinovali hlavne zapaľovače z dovozu a rozhodol sa, že ich bude vyrábať.

Plynový zapaľovač

Spočiatku museli prekonať veľa ťažkostí. V roku 1955, Sarome Co., Ltd. zahájila výrobu zapaľovačov najskôr v Japonsku. Vo svete boli len druhými výrobcami po International Limited spoločnosti, ktorá im pomohla uchytiť sa na trhu. Okolo roku 1960, sa spoločnosť začala zameriavať na výrobu zapaľovačov, popracovali aj na ich dizajne. Značka SAROME mala úspech doma aj v zahraničí.

Veľkým prelomom po plynových zapaľovačoch bol piezoelektrický zapaľovač (1966). Pri piezoelektrických zapaľovačoch sa tvoria aj iskry stlačením páčky a plyn vytryskne plameň cez otvor. Spôsob vzniku plameňa je odlišný od klasického zapaľovania rotáciou.

Spoločnosť prišla v roku 1974 s nápadom, že do zapaľovača zabudujú batériu. Batéria uľahčí pri stlačení páčky tvorenie iskier. Umožní okamžité zapaľovanie a tým eliminuje potrebu opätovného stláčania páčky, čo je typické pre bežne piezoelektrické zapaľovače. Sarome Co., Ltd. propagovali svoj nový výrobok po celom svete. O 4 roky neskôr, v roku 1978 spoločnosť predstavila nový I.C. cigaretový zapaľovač. Tento zapaľovač automaticky vytvára iskry a má senzor, ktorý sa aktivuje dotykom.

TURBO ZAPAĽOVAČ, ktorý je naplnený katalyzátorom je prvýkrát na trhu. Katalytická reakcia spôsobí sekundárne zapálenie, takže vietor by nemal plameň uhasiť. V roku 1986, Sarome Co., Ltd. úspešne vyvinuli tryskový (jetflame) turbo zapaľovač s katalytickým zapaľovaním. Je to prvý zapaľovač na svete, ktorého plameň neuhasí prievan alebo vietor. Bol to významný vynález, ktorý zaistil automatické a opakované zapaľovanie teplom z platinového drôtika, aj vtedy keď počiatočný plameň vyhasol. „SAROME TURBO“ mal obrovský úspech po celom svete a zanedlho sa stal bežne dostupným výrobkom.

Sarome Co., Ltd. sa presunul do Fujian Sheng provincie v Číne v roku 1991, Sagawa tu založil vlastnú firmu na výrobu zapaľovačov, pričom držal krok s meniacou sa dobou. Čína ponúkala na trhu svoje zapaľovače za nižšie ceny a takto vytláčala výrobky z Japonska.

Pôvodná firma sem vyslala mnoho japonských robotníkov, za účelom zaučiť mladých Číňanov plných očakávaní- tomuto neobyčajnému remeslu. V tom istom čase sa Sarome Co., Ltd. spoločnosť venovala zlepšeniu a rozvoju aj na domácom trhu v Japonsku. Predstavili nám najnovšie NC stroje (číslicové riadenie) a CAD/CAM systém, spoločnosť takto podporuje v rozvoji Japonsko, Japonci zas na oplátku pomáhajú zaúčať Číňanov.

Cigaretové zapalovace dostupné v Japonsku pochádzajú väčšinou z Číny, aj keď skúsenosti a zručnosť Japoncov sú na veľmi vysokej úrovni, Japonsko totižto dodáva na svetový trh „unikátne“ výrobky. Sarome Co., Ltd. spoločnosť je presvedčená, že výrobky japonských robotníkov predčia produkty vyrobené v zahraničí. Nedávno iné výrobky ako aj cigaretové zapaľovače, sú označené ako made-in-Japan, pretože sú to výrobky robotníkov z oblasti Sumida a Katsushika.

Niekdajší boom úspešnej značky DC je na konci, zákazníci najnovšie oceňujú kvalitné výrobky, takže značka SAROME si zlepšila svoju povesť. Sarome Co., Ltd. vynakladá veľké úsilie na to, aby dodávali na trh celosvetovo uznávané produkty nezávislé na najnovšom trende. Robotníci sú presvedčení, že vyrábajú kvalitné produkty podľa predstáv Kunihiro SEGAWU.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial