Ako správne orezávať cigary?

Ak sa chystáte fajčiť cigaru, je potrebné odstrihnúť jej uzavretú časť- čiapočku. Táto časť cigary sa vkladá do úst a musí sa odstrihnúť. Len tak sa potom dá z cigary vťahovať dym. Odstrihnutie je dôležité, pretože zlý rez môže poškodiť cigaru a zničiť pôžitok z fajčenia a chuť cigary.

Rozlišujeme tri základné strihy : rovný strih, véčkový, dierkový strih. Aký strih a metódu zvolíte, je vecou vášho osobného výberu a záleží aj na tvare a veľkosti cigary. Mnohí skúsení fajčiari nerobia vždy rovnaké rezy a nepoužívajú rovnaké nástroje na rezanie. Najčastejším typom je rovný strih, väčšinou sa ním odrezávajú cigary s menším priemerom.

Najčastejším nástrojom, ktorý robí dobrý rez sú orezávače na cigary. Tieto orezávače sú v mnohých dizajnoch a štýloch. Najbežnejšie orezávače sú gilotíny, ktoré sa ľahko obsluhujú a sú vhodné hlavne pre začiatočníkov. Poznáme jednočepeľové a dvojčepeľové orezávače, ktoré spravia rovný rez a pokiaľ sú ostré sú veľmi efektívne.

Jednočepeľové orezávače režú z jednej strany a vyvíjajú tlak na jednu stranu cigary. Tento typ orezávača je efektívny, pokiaľ je čepeľ ostrá, inak môže stlačiť náplň a spôsobiť problémy. Pokiaľ je čepeľ tupá, môže poškodiť druhú stranu cigary, čím sa naruší ťah cigary.

Dvojčepeľový orezávač odporúčajú skúsení fajčiari, pretože zvyčajne spravia hladší rez. Dve čepele vyvíjajú rovnaký tlak na obe strany cigary pre lepší rez.

Iným typom orezávača sú nožnice na cigary, ktoré taktiež spravia rovný rez a sú skvelou voľbou, pokiaľ si prajete presný rez. Nožnice na cigary sú obľúbenou pomôckou pre mnohých zanietencov. Potrebujete však čas, aby ste si na ne zvykli a nie sú vhodné pre začiatočníkov.

Na väčšine cigár ktoré chcete odstrihnúť, urobte 2-3 mm rez, zhruba pri spodku čiapočky. Pokiaľ použijete orezávač, uložte hlavičku cigary do „gilotíny“ a urobte zľahka čistý rez. Pamätajte, že zlý rez môže poškodiť dobrú cigaru, takže sa oplatí investovať do dobrého orezávača. Radšej jeden dobrý orezávač, ako veľa zničených kvalitných cigár.

Véčkový strih – V Cut

Inou alternatívou ako odstrihnúť cigaru je V Cut orezávač, ktorý spraví rez v tvare písmena V. Cigara má takto viac náplne a je ľahšie cez ňu vťahovať dym. Tieto V-orezávače vyzerajú ako gilotínové orezávače, spravia klin na čiapočke cigary, takže sa neodstráni celá čiapočka. Tieto orezávače v porovnaní s rovnými orezávačmi, vytvárajú na pohľad krajší strih, prenikajú viac do náplne cigary. Niektorí fajčiari tento typ orezávača odporúčajú na hrubšie cigary, avšak tupé V-orezávače, spravia zlé strihy, často veľmi hlboké, čo spôsobí nerovnomerné horenie cigary.

Cigarový dierkovač

Dierkovač neodstrihne hlavičku cigary, miesto toho však spraví jamku na konci hlavičky, čím umožní fajčenie. Dierkovač aplikujte na stred hlavičky, stlačte a pootočte ním. Niektorí fajčiari odporúčajú túto metódu strihu. Dierkovač odkryje menej náplne a viazacieho listu, a tým sa zníži šanca, že vám nejaký tabak ostane v ústach. Kritici však tvrdia, že malý otvor znemožní dobre vtiahnuť dym z cigary a jamka sa veľakrát upchá. A tým sa zníži chuť cigary. Cigarové dierkovače sú rôzneho typu a dostupné v rôznych veľkostiach. Dierkovače na cigary sú ľahké na obsluhu a veľakrát obsahujú krúžok, takže si ho môžete zavesiť na kľúčenku.

Ako odstrihnúť cigaru- video

Tu je odkaz na video ako odstrihnúť cigaru:

http://www.youtube.com/watch?v=VUqJ5d9cOB8&feature=player_embedded

Pokiaľ ste úspešne odstrihli cigaru, ďalším krokom je zapálenie vašej cigary. Prečítajte si aj text Ako zapáliť vašu cigaru.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial