Ako vyčistiť prsty žlté od cigariet? Ukážeme vám niekoľko najjednoduchších spôsobov!

Ako vyčistiť prsty žlté od cigariet – to je veľmi častá otázka trápiaca hlavne silných fajčiarov, ktorým sa na ich rukách podpísala ich každodenná túžba po obľúbenej cigarete. Žltý povlak na prstoch a nechtoch asi nie je presne to, čím by sa chcel fajčiar nejako zvlášť vystatovať. Časté fajčenie cigariet spôsobuje takmer všetkým fajčiarom tento nie veľmi esteticky pôsobiaci dôkaz ich vášne k tabaku. Zažltnutie prstov nespôsobuje nič iné, ako práve decht a nikotín. Uvoľňujú sa z tabaku horiacej cigarety a s veľkou obľubou sa fajčiarovi usádzajú na jeho prstoch, držiacich cigaretu. Čo teda robiť, ak sa nechcete v spoločnosti za takto “označkované“ prsty hanbiť? Ako sa dá týchto škaredých škvŕn čo najjednoduchšie zbaviť? V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako na to!

Detailný záber horiacej cigarety v mužských prstoch

Babské recepty sú najúčinnejšie – do boja nastupuje citrón!

Citrón je jedným z najznámejších domácich receptov na boj s nikotínovými fľakmi. Citrónová šťava ako vysokoúčinné bio – bielidlo zaberie takmer vždy. Obyčajný citrón prekrojte na polovicu. S jednou polovičkou si dôkladne ponatierajte všetky zažltnuté miesta prstov tak, aby na nich ostalo čo najviac citrónovej šťavy. Nechajte pôsobiť aspoň 5 minút a ruky si opláchnite čistou teplou vodou. Postup môžete niekoľkokrát opakovať, až kým nedosiahnete požadovaný efekt. Procedúru opakujte denne, môžete aj preventívne – nenechajte zažltnutie zájsť až do krajnosti.

Citróny nakrájané na plátky a mesiačiky na pozadí celých citrónov

Zemiak ako čistič? Vyskúšajte – budete prekvapení!

Zemiak rozkrojte na dve polovice. Jednu ponechajte celú – druhú klasicky nastrúhajte. S nastrúhanou časťou zemiaka si niekoľko minút intenzívne natierajte ruky tak, aby sa šťavnatá hmota dostala úplne všade – ako keď si ich krémujete. Nastrúhanú zmes nechajte pár minút pôsobiť. Následne vezmite druhú polovičku zemiaka – touto si postihnuté prsty primerane silno šúchajte tiež aspoň 5 minút. Jedná sa o metódu veľmi šetrnú k vašej pokožke, proces kľudne opakujte aj niekoľkokrát. Ruky stačí nakoniec opláchnuť vodou – ak ste postupovali správne, výsledok by mal byť uspokojivý.

Zemiaky - jeden čiastočne očistený zemiak a škrabka na pozadí zemiakov

Čo máme ešte v zálohe? Starý známy Acylpyrin!

Rozpustite jednu tabletku acylpyrinu približne v 2 dcl pohári teplej vody. Dbajte na to, aby sa tabletka rozpustila riadne. Ďalšie 2 až 3 tabletky vložte do malej mištičky a kvapnite na nich pár kvapiek vody. Riadne ich rozmiešajte tak, aby vám vznikla kompaktná zmes podobná paste. Prsty potom ponorte do pohára s acylpyrinovou vodou a namáčajte si ich niekoľko minút. Potom vezmite jemnú kefku na nechty (môže byť aj zubná kefka) a pomocou nej naneste a rozotrite pripravenú pastu na prsty. Prsty ňou môžete aj jemne prečistiť – zmes nechajte pôsobiť aspoň 10 minút. Ruky si napokon riadne opláchnite pod tečúcou vodou – v tomto momente by už malo byť všetko v poriadku.

Ruka vhadzuje rozpustnú tabletu do pohára s vodou

Zažltnutiu prstov sa dá predísť! Ste zvedaví ako?

Najjednoduchšou prevenciou proti vstrebávaniu nikotínu a dechtu do pokožky prstov je použitie obyčajného krému na ruky. Bežne dostupný krém naneste pred fajčením na ruku (tú, v ktorej držíte cigaretu) a poriadne ho rozotrite a vmasírujte do pokožky jej prstov. Zaberie to síce nejakú tú sekundu, ale táto metóda skutočne zaberá. Ochranný film zabráni priamemu kontaktu dechtu a nikotínu s v vašou pokožkou – “nepriatelia“ ostanú prichytení iba na tenkej vrstve krému. Po dofajčení vám stačí ruku od znečisteného krému jednoducho opláchnuť – a hotovo!

Krém na ruky vytláčaný do dlane

Riešením je aj cigaretová špička! Prečo?

Možným riešením problému žltých prstov je použitie cigaretovej špičky. Cigaretové špičky sa vyrábajú sa z dreva, akrylu, či ebonitu – sú malé, väčšie, ale aj teleskopické. Z ich súčasnej ponuky na trhu si vyberie skutočne každý – na svoje si prídu ženy aj muži. Cigaretová špička zabráni priamemu kontaktu rúk fajčiara s cigaretou. Účinne tak zamedzuje presakovaniu dechtu a nikotínu do pokožky prstov a tým ich následnému žltnutiu. A ešte bonus – použitím cigaretovej špičky sa dym chladí, je lahodnejší a jemnejší. Rozhodne to nie je zlá voľba!

Ako vyčistiť prsty žlté od cigariet už máte v malíčku! Smelo do toho!

Dúfam, že v článok aspoň trochu pomohol a každý náruživý fajčiar v ňom našiel niečo nové, o čom doteraz vôbec netušil – presne to bolo mojím cieľom. Z navrhnutých návodov máte možnosť vybrať si ten, ktorý vám vyhovuje najviac – je to len na vás. Zámerne som zvolil recepty, na použitie ktorých vám netreba ingrediencie zháňať pol dňa po celom meste – všetko potrebné nájdete doma, vo svojej v kuchyni. To najjednoduchšie riešenie býva najúčinnejšie – aspoň mne sa to vždy osvedčilo. Skúsite aj vy?

Článok pre vás pripravil Vojtech

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial