5 metód ako zvlhčiť tabak – návod. Vráťte tabaku jeho sviežosť a lahodnú chuť

Dostatočne vlhký tabak poteší všetky zmysly. Dobrý tabak je na dotyk jemný, príjemne vonia, nedrobí sa, horí ideálne a produkuje pri fajčení hebký lahodný a bohatý dym. Vďaka nesprávnemu skladovaniu, častému otváraniu nádoby s tabakom alebo príliš dlhému skladovaniu sa čas od času stáva, že tabak preschne. Vyschnutím svoje lahodné vlastnosti stratí. Chuť je štipľavá, tabak prirýchlo horí a pôžitok zaniká. Nemusí to však byť nadobro! Ako vášmu tabaku vrátiť jeho sviežosť? V článku vám prinášame 5 metód ako zvlčiť tabak.

5 Metód ako zvlhčiť tabak

Prvá metóda – Vlhčenie pomocou potravín

SmokeMagSk ako zlvhčiť suchý tabak potravinami

Potrebujete:

tabak 1kg (alebo menej)

– nepriedušnú nádobu (ideálne zavárací pohár alebo vrecko so ziplockovým uzáverom)

– potravinu

Môžete použiť pomaranč, jablko, zemiak alebo chlieb.

  1. Pomaranč alebo chlieb. Tabak vložte do nepriedušne uzatvárateľnej nádoby alebo vrecka. Pridajte čerstvú šupu z jedného pomaranča (pri menšom množstve, napr. 50g stačí šupa zo ¼ pomaranča). Uzavrite a nechajte odstáť počas noci. Ráno bude šupa dehydrovaná a tabak vlhký. Pokiaľ nemáte doma pomaranč, použite krajec chleba.
  1. Zemiak. Postup je podobný ako predchádzajúci. Namiesto pomaranča vložte k tabaku kus čerstvého rozkrojeného zemiaka. Zatvorte a raz za hodinu/dve skontrolujte, či tabak nevlhne príliš rýchlo.

Druhá metóda – Hrniec a sitko

SmokeMagSk ako zlvhčiť suchý tabak hrncom

Potrebujete:

– cigaretový tabak 1kg (alebo menej)

– hrniec s pokrievkou

– kovové sitko (ideálne s držiakmi)

– voda

Do hrnca vlejte malé množstvo vriacej vody a položte naň sitko tak, aby ním prechádzala para. Do sitka vložte tabak, prikryte pokrievkou a nechajte pôsobiť 30 minút. Priebežne tabak kontrolujte, aby nebol príliš mokrý. Pokiaľ je stále tabak príliš suchý, prilejte opäť trochu vriacej vody.

Tretia metóda – Parná žehlička

SmokeMagSk ako zlvhčiť suchý tabak žehličkou

Potrebujete:

tabak

– parná žehlička

– noviny

Predhrejte žehličku na najvyšší stupeň. Umiestnite noviny na teplu odolný povrch. Na noviny rozložte svoj tabak. Podržte žehličku nad tabakom a naparujte 10 sekúnd. Pozor, nedotknite sa žehličkou tabaku! Takto napariť tabak môžete viackrát za sebou, pokiaľ dosiahnete požadovanú vlhkosť.

Štvrtá metóda – Hubka na riad

SmokeMagSk ako zlvhčiť suchý tabak hubkou

Potrebujete:

– tabak v nepriedušnej nádobe/vrecku

– čistá, nepoužitá hubka na riad

– nožnice

– voda

Vezmite novú ešte nepoužitú hubku na riad a nožnicami z nej odstrihnite malý kus. Malú hubku namočte do vody a následne ju poriadne vyžmýkajte. Uistite sa, že z nej nekvapká žiadna zvyšná voda a vložte ju do nádoby s tabakom.

Piata metóda – Hydrostone z terakoty alebo hliny

SmokeMagSk ako zlvhčiť suchý tabak hydrostone

Potrebujete:

– tabak v nepriedušnej nádobe/vrecku

– terakotový alebo keramický hydratačný kameň, hydrostone

– pohár s vodou

– papierová utierka

Hydrostone je keramická alebo terakotová pomôcka na úpravu vlhkosti tabaku. Dostať ju kúpiť v každom dobrom smoke shope. Do pohára s vodou vložte hydrostone. Po 30 sekúndách až minúte ho vyberte a usušte papierovou utierkou. Vložte ho k tabaku a nechajte pôsobiť 1 hodinu. Po uplynutí doby pôsobenia skontrolujte stav tabaku. Ak je tabak už vlhký, vyberte hydrostone a nechajte ho vyschnúť. Pokiaľ si želáte ešte vyššiu vlhkosť, nechajte ich spolu pôsobiť dlhšiu dobu.

TIP: Čo robiť v prípade, že sa vám podarilo tabak zvlhčiť príliš a je mokrý?

Rozprestrite tabak na noviny a nechajte ho pár minút vyvetrať. Prebytočná vlhkosť sa odparí. Kontrolujte priebežne stav tabaku aby nevyschol. Pokiaľ nemáte čas tabak sledovať, môžete použiť pohodlnejšiu alternatívu. Hydrostone má dve funkcie, nasiaknutý vodou zvlhčuje a suchý pohlcuje vlhkosť z tabaku. Vložte úplne vyschnutý hydrostone do nádoby s mokrým tabakom a nechajte pôsobiť až kým dosiahnete želaný výsledok.

Fajkový tabak obnovíte rovnakým spôsobom. Pre zvlhčenie cigár odporúčame humidor a zvlhčovač do humidoru. Tieto metódy by mohli cigary poškodiť.

Spoznali ste sa v niektorej z metód? Ako sa staráte o tabak vy, podeľte sa s nami o váš trik.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial