Tabak – ako ho udržať čerstvý a vlhký? Pozrite si tieto tipy

Tabak, či už ten fajkový, alebo ten na balenie vlastných cigariet, môže pri nesprávnom skladovaní veľmi rýchlo stratiť veľkú časť svojej pôvodnej kvality. Netreba zabúdať, že proces vysychania a starnutia v ňom začína hneď po otvorení, kedy je vystavený vzduchu. To má za následok nielen horšiu chuť, ale môže vás z neho aj nepríjemne drhnúť a škriabať v krku. Pýtate sa ako takémuto vysychaniu predchádzať, alebo ako zachrániť tabak, ktorý už vyschol? Možno vám pomôžu tieto tipy.

Zvlhčovač tabaku ako najlepší pomocník

Zvlhčovač tabaku, nazývaný aj Hydrostone, je praktickou a cenovo dostupnou pomôckou, ktorá efektívne pomáha udržať tabak vlhký, ako keby bol práve otvorený. Je keramický a na jeho použitie ho stačí nachvíľku ponoriť do nádobky s vodou, potom vybrať, osušiť a vložiť do nádoby alebo vrecka s tabakom. 

Skladovanie tabaku - tabak, cigarety, filtre a papieriky v drevenej miske

Vyberá sa v momente keď dosiahnete požadovanú mieru vlhkosti. Alternatívou, vyrobenou na rýchlo v prípade núdze, môže byť aj navlhčená servítka, vata, alebo handrička.

Ziplockový obal – záruka čerstvosti

Ziplockový obal je niečo v čom sa väčšina lepších tabakov už predáva. V prípade, že ten váš tabak túto možnosť nemá, môžete ho do takéhoto obalu, alebo puzdra preložiť. V prípade, že je váš tabak vo vrecku so ziplockovým zapínaním, tak už máte z časti vyhraté, pretože ho to samo o sebe pomáha udržiavať čerstvý. Samozrejme iba ak si dávate pozor a nenechávate ho zbytočne otvorený. Ziplock je však nápomocný aj v prípade, že zrovna po ruke nemáte nič vhodné na navlhčenie.

Skladovanie tabaku - tabak v igelitovom zip lock sáčku - detail

V takom prípade by totiž malo pomôcť tabak vo vrecku len pokropiť vodou, zatvoriť a nechať pár hodín odstáť. Vo vrecku sa vytvorí vlhkosť, ktorá následne prejde do vášho fajčiva. Treba však dávať pozor aby ste to neprehnali, keďže s prílišnou vlhkosťou ľahko vznikne pleseň, ktorá je toxická.

Tabak zostane čerstvý aj vďaka jablkovým a pomarančovým šupkám

Čerstvý tabak si udržíte aj použitím rôznych prírodných materiálov. Medzi tie najpopulárnejšie jednoznačne patria šupky z jabĺk a pomarančov, ktoré rovnako ako predošle alternatívy stačí iba vložiť do tabakového vrecka. Okrem udržiavania vlhkosti ho príjemne osviežia a spríjemnia jeho chuť.

Ako udržiavate svoj tabak čerstvý vy? Poznáte iný zaručený recept?

Sheena Monika

Copywriterka, pivná someliérka, “psia mama” a samozvaná ambasádorka za marihuanu a jej liečebný potenciál. Pre hulic.sk funguje ako externá copywriterka, v článkoch sa rada venuje hlavne kultúre a histórii spojenej s fajčením.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial