Čo je humidor na cigary?

Ak je to nutné, môžete obísť krok, že cigary uložíte na deň alebo dlhšie do plastového vrecúška s malou navlhčenou papierovou vreckovkou. Vo vyhrievanej alebo klimatizovanej miestnosti môže cigara rýchlo- za menej ako hodinu vyschnúť a „odumrieť“ ako krehký kvietok. V správne udržiavanom humidore je prostredie podobné tropickému, cigary môže humidor uchovať aj roky. Ak ste milovník cigár jednoznačne doporučujeme kúpiť humidor cena sa vám vráti v podobe skvelého zážitku z fajčenia kvalitnej cigary.

Humidor na cigary je pomerne jednoduchá nádoba navrhnutá tak, aby umožnila prietok vzduchu a je vybavená zariadením, ktoré udržuje vnútornú vlhkosť v rozmedzí 70-75 %, vnútorná teplota musí byť udržiavaná v úzkom rozmedzí 20-21°C. Humidory sú dostupné v rôznych veľkostiach. Do cestovných humidorov sa zmestí zopár cigár, kým do humidorov vo veľkosti izieb sa zmestia tisícky cigár. Všimnite si, že humidor nevytvára uzavreté prostredie, takže je dobré zabezpečiť cirkuláciu vzduchu tým, že cigary neuložíte natesno.

Humidor potrebuje mať zariadenie, ktoré v ňom udržuje vlhkosť, no nemusí to byť meradlo. Niektoré humidory majú vlhkomer, ktorý meria vlhkosť vnútorného prostredia. Analógové modely (okrúhle vo vnútri s ihlou) často majú pútavý vzhľad, ale sú veľakrát nepresné. Digitálne vlhkomery sú zväčša spoľahlivé s odchýlkou 2%

Nezáleží na tom, čo ukazuje teplomer alebo vlhkomer, výkon humidoru sa odzrkadľuje na vašich cigarách vo vnútri. Ak sú cigary jemne „olejnaté“, podmienky v humidore sú perfektné. Pokiaľ sú suché- pridajte viac vody. Pokiaľ sa objaví na cigarách pleseň, vyhoďte ich (s jednou alebo dvoma slzami v oku) bez ohľadu na to, čo ukazuje vlhkomer. Existujú dokonca aj otravné zvieratká, ktoré sa objavia pri nesprávnych podmienkach v humidore. Prečítajte si o nich niečo v článku: Problémy s cigarami.

Udržiavanie humidoru:


Humidory nie sú na údržbu tak zložité ako napr. akváriá na tropické ryby. Jediné na čo musíte dbať, je aby veko bolo stále zavreté a aby destilovaná voda vo vnútri bola pravidelne vymieňaná. Normálna voda z vodovodu a v nej obsiahnuté minerály, môžu znížiť schopnosť absorbovať a vydávať vlhkosť.

S trochu zdravého rozumu tiež pomôže: Extrémne teploty ako napr. priame slnko, klimatizácia alebo radiátor sú neželané rovnako pre humidor, ako aj cigary.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial