Cigary z Vintage Cigar Factory

Vintage Cigar Factory S de R.L. vyrába prémiové ručne robené cigary v Danli, El ParaÍso, Honduras. Továreň sa nachádza v srdci Hondurasu, v tabakovom regióne, v jednom z najvýznamnejších miest v tabakovom priemysle.

Honduras má bohatú históriu; príbeh začína v časoch Mayov, ktorí používali tabak vo svojich rituáloch a náboženských obradoch. S príchodom Kolumba v roku 1492, tabak bol vyvážaný Španielmi do celého sveta. Nepoznáme skutočný pôvod tabaku, ale Honduras má bohatú históriu týkajúcu sa pestovania, spracovania a výroby tabaku.

Vlastnosti pôdy, perfektná klíma, zruční ľudia a množstvo skúseností s pestovaním tabaku, toto všetko prispelo k tomu, že Honduras je poprednou krajinou v pestovaní tabaku a vo výrobe prémiových ručne vyrábaných cigár. Naša výrobná kapacita je 9000 kusov cigár za deň vo viac ako 20-tich veľkostiach. Máme vlastnú značku cigár a zásobujeme nimi predajcov po celom svete. Zameriavame sa na požiadavky zákazníkov, na výrobu drevených boxov, krúžkov na cigary, potlače zdravotných výstrah v rôznych jazykoch a iné potreby zákazníkov.

Vyrábame rôzne veľkosti cigár od tých najmenších- cigarillo až po priemer 60 (cca 2,4cm)a taktiež figurados cigary v rôznych tvaroch a veľkostiach. Zákazníci si sami môžu určiť veľkosť svojich cigár.

Všetky naše cigary sú ručne vyrobené a sú výlučne len z prírodných produktov. Naše prémiové cigary a cigarilly sú predávané do viac ako 20-tich krajín po celom svete, vrátane veľkých koncernov. Naše cigary predaj sú dnes na trhu bezkonkurenčné.

Kvalita a služby ktorými disponujeme, nám zabezpečili veľký úspech v cigarovom priemysle.

Naše cigary sú distribuované do vyspelých krajín: USA, Grécko, Cyprus, Poľsko, Spojené arabské emiráty, Libanon, Izrael, Jordánsko, Turecko, Malajzia, Severná Afrika, Japonsko a Čínska ľudová republika.

Na trhu nás preslávil široký výber ručne vyrábaných cigár. Našou prioritou je vyrábať tie najlepšie cigary za najlepšie ceny. Všetky suroviny od dodávateľov sú prísne kontrolované a ručne zberané. Spolupracujeme s Hondurasom, Nikaraguou a Ekvádorom, ktorí nám dodávajú mnoho druhov tabaku za najnižšiu možnú cenu.

Tabakové rastliny

Aby sme lepšie pochopili výrobu cigár je dobré sa oboznámiť aj s pestovaním tabaku.

Vypestovať kvalitný tabak si vyžaduje pôdu bohatú na minerály a živiny. Honduras je jeden z najlepších oblastí na pestovanie tabaku, klíma a počasie zabezpečia perfektné podmienky na pestovanie najlepšieho tabaku na trhu.

Záhon pre tabak ktorý sa použije na obalové listy cigár je chránený pred priamym slnkom. Tento tabak je určený výlučne len na obalové listy cigár, listy budú tenšie a vhodné na rolovanie.

Každý tabak musí prejsť viacerými procesmi. Tento tabak sa pestuje vo fóliovníku, aby bol chránený pred nepriaznivými vplyvmi počasia a pred hubovitými ochoreniami. Za 30 až 45 dní tabak narastie do 10cm výšky. Keď dosiahne túto veľkosť, vysádza sa na polia. Každý tabak potrebuje pol roka, aby narástol. O každú rastlinu je starostlivo postarané, sú polievané a vyplienené od burín každý deň.

Tabak na náplň a viazací list je tiež sadený do záhonov, avšak priamo na polia, kde dostanú priame slnko vďaka ktorému listy majú hrubšiu žilnatinu a tmavšiu farbu.

Polia sú pravidelne postrekované (za celú dobu asi 150x), a tým chránené pred chrobákmi a rôznymi škodcami. Je to nevyhnutné, aby sme dosiahli najlepší výsledok, pretože nedostatok vody a dobrej pôdy prispieva ku vzniku nekvalitného tabaku, ktorý nemá silu ani chuť.

To je dôvod, prečo sú na tabakových poliach tisícky metrov zavlažovacích zariadení.

Pôda bohatá na živiny a dostatok vody prispieva ku vzniku olejnatých a chutných tabakových listov.

Listy by sa mali zbierať ráno, nie príliš skoro a nie za daždivého a chladného počasia. Slnečné a veterné ráno je najlepším časom na zber. Všetky listy sú ručne zberané v smere dozrievania. Prvé sa zberajú najnižšie položené listy, potom stredné a nakoniec listy z vrchnej časti tabaku so 7-dňovým rozdielom, aby aj zvyšné listy dozreli.

Proces schnutia cigary

Hneď potom, čo sú tabakové listy zozbierané, sa prevezú do stodoly. Potom sa zviažu do zväzkov po piatich a navlečú sa na drevené tyče, ktoré sú zavesené v stodole. Takto schnú 30 až 45 dní až kým listy zhnednú. Teplota a vlhkosť vzduchu sa neustále sleduje. Pri tomto procese stratia listy 90% vody.

Fermentácia

Akonáhle sú listy suché, zabalia sa do veľkých stohov, ktoré vážia skoro tonu. Pri fermentácii hrá najdôležitejšiu úlohu teplo. Do tabaku sa nepridávajú žiadne prísady ani chemikálie, všetko je na prírodnej báze. Pri fermentácii je teplota neustále monitorovaná. Stoh je rozviazaný a znova zviazaný každých 10 až 15 dní, až kým nie sú všetky listy sfermentované.

Tento krok je jedným z najdôležitejších, dodá tabaku chuť a odstráni cukor, ktorý je v ňom obsiahnutý. Teplota je denne monitorovaná a udržiavaná na

konštantnej hodnote počas celého procesu. Pokiaľ je privysoká, tabak sa môže zapáliť a pokiaľ je prinízka, proces fermentácie sa nezačne.

Keď sú listy pripravené a suché, môže sa začať triedenie. Tento krok pozostáva z výberu listov podľa farby, veľkosti, hrúbky, štruktúry a kvality. Triedenie listov podľa farby zaručuje, že cigary rovnakého druhu budú mať rovnakú farbu. V skutočnosti však žiadne dva obalové listy cigary nemajú úplne rovnakú farbu, takže farby, ktoré sú si najviac podobné sa zoskupujú.

Keď je tento proces hotový, tabak sa zabalí a nechá odstáť aspoň jeden rok, fermentácia bude ďalej prebiehať.

Keď sú tieto balíky hotové, tabak je pripravený na cestu do továrne. Tento tabak je pred výrobným procesom opäť ručne triedený. Akonáhle je tabak „oživený“ je pripravený na výrobu cigár.

Štruktúra cigary

Všetky ručne vyrábané cigary sa skladajú z troch častí, z ktorých každá je veľmi významná.

1. Prvá časť je náplň, je to vnútorná časť cigary. Náplň je tvorená z viacerých druhov tabaku, preto majú cigary rôzne príchute a arómy.

Rozlišujeme tri rôzne typy tabaku, ktoré tvoria náplň:

Viso alebo Volado: táto časť tabaku sa využíva pre jej horľavosť, nemá výraznú chuť ani vôňu.

Seco: táto časť tabaku je stredne silná, cigare dodáva arómu.

Ligero: táto časť tabaku je najsilnejšia, má nízku zápalnú teplotu a dodáva cigare chuť.

2. Druhá časť je viazací list. Je to tabakový list, ktorý drží náplň pokope.

3. Tretia časť je obalový list . Obalový list je veľmi tenký a pružný, je konečnou časťou nášho majstrovského diela.

Rozličné druhy tabaku v náplni splývajú a dodávajú cigare hodnotu. Existuje nespočetné množstvo kombinácii tabakov z rôznych regiónov sveta, aj v tom prípade, keď sa jedná o ten istý druh tabaku.

Tabak získava predovšetkým chuť a vôňu zo živín v pôde, na ktorej sa pestuje. Tabak je pestovaný v rôznych regiónoch, takže má aj odlišné vlastnosti, preto sa do prémiových cigár dávajú rôzne druhy tabaku z rôznych častí sveta.

Cigary v továrni

Tento proces začína triedením všetkých tabakových listov. Každý tabakový list je starostlivo skontrolovaný a opäť triedený podľa celkového stavu, štruktúry a veľkosti.

Po vytriedení putuje tabak do ďalšej budovy, kde sedia za sebou viazači a rolovači cigár. Z vybraných listov sa zroluje zvitok, ktorý tvorí náplň. Tento zvitok sa vloží do formy, aby získal tvar. Keď je náplň hotová, zabalí sa do viazacieho listu. Viazací lis udrží pohromade náplň.

Cigara potom putuje k rolovačovi, ktorý ju zabalí do krycieho listu.

Výroba je vo všetkých fázach starostlivo kontrolovaná. Kontroluje sa zvyčajne každá cigara, jedna po druhej, dohliada sa na tvar, obalový list a zloženie cigary. Pomôže nám to k určeniu kvality jednotlivých cigár.

Po tomto všetkom si cigary potrebujú „odpočinúť“, aby sa z nich stratila vlhkosť, ktorú nasiakli počas výroby. Cigary v tejto podobe sa vkladajú do humidorov najmenej na jeden týždeň.

Čím dlhšie dozrievajú, tým budú lepšie. Počas skladovania, tabak rozvíja svoju chuť.

Po dozrievaní sa cigary triedia podľa farby. Vyberajú sa cigary s najviac podobnou farbou a zabalia sa do celofánu. Niekedy sa cigary triedia a uložia od najtmavších po najsvetlejšie, zľava doprava.

Pomôcky a materiály

Používame len drevený stôl, 2 orezávače, gilotínu, koreň zo zeleniny, prírodnú gumu bez chuti a zápachu, stonku z rastliny (na meranie dĺžky a priemeru cigár), ale najdôležitejšie sú zručné ruky pracovníkov.

Výroba cigár

Long Filler cigary

Tieto cigary sa vyrábajú z celých tabakových listov. Tieto typy cigár sú najlepšej kvality a celé listy zabezpečia rovnomerné horenie. Long filler cigary zvyčajne pozostávajú z rôznych druhov tabaku z rozličných regiónov.

Rôzne druhy tabaku sú z nasledovných krajín:

Náplň: Honduras, Nikaragua, Costa Rica, Argentína, Mexiko, Kuba, Panama

Viazací list: Indonézia, Nikaragua, Honduras

Obalový list: Honduras, Nikaragua, Ekvádor, Indonézia

Short Filler cigary

Tieto cigary sú vyrábané z tabakovej zmesi (listy sú narezané na kúsky). Tento typ cigár je lacnejší a je určený skôr pre každodenných fajčiarov.

Short filler cigary nie sú prémiové, pretože je veľmi ťažké urobiť zhodnú zmes z tohto druhu tabaku.

Náplň: Nikaragua, Honduras

Viazací list: Indonézia

Obalový list: Honduras, Indonézia

Dostupné farby obalových listov

Tabakové listy majú širokú škálu odtieňov. Jeden tabak môže mať rozličné sfarbenie, ktoré závisí od počasia, pôdy, na ktorej rastie a od množstva prijatého slnečného žiarenia.

Máme mnoho druhov tabaku, ktoré sa používajú ako obalové listy cigár:

1. Habano 2000

2. Habano Creole 98

3. Ecuadorian Connecticut

4. Ecuadorian Habano

5. Indonesia

6. Sumatra

Tieto obalové listy sú na trhu najrozšírenejšie a najdostupnejšie. Sú k dispozícii aj iné druhy obalových listov, ale len na požiadanie. Na tieto odlišné druhy obalových listov máme dodávateľov z Talianska a Peru.

Balenie

Existujú rôzne druhy balení, ktoré veľakrát závisia od požiadaviek spotrebiteľov. Balíky sú po 15, 20 alebo 25 cigarách, ktoré môžu ostať neoznačené a môžu, ale nemusia byť zabalené do celofánu. Máme k dispozícii aj drevené krabice. Tieto krabice sú určené na 5, 10, 20 alebo 25 cigár. Drevené puzdrá môžu byť vyrobené z cédrového dreva alebo z preglejky, čo predstavuje lacnejšiu možnosť.

Vzhľad krabice je prispôsobený želaniam zákazníka. Môžu byť prírodné, lakované alebo maľované. Máme však aj púzdra na 3 alebo päť cigár.

Domáce značky

Naša továreň má vlastnú značku cigár- Don Rosa. Cigary sú vyrábané z kvalitnej tabakovej zmesi, ktorej chuť je dobre vyvážená. Získajú si zákazníka vábivou arómou, vzhľadom a dobrou horľavosťou.

Naša značka je dostupná pre každého, kto ju chce uviesť na trh. Predáva sa v Izraeli, Jordánsku, Poľsku a v Grécku. Veľkosť cigár môžeme prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

Cigarillo

Vyrábame aj cigarilly na požiadanie. Máme minimálne 100.000 objednávok na malé cigary. Tieto malé cigary sú ručne vyrábané z tabaku, ktorý sa dáva do prémiových cigár. Môžu mať prirodzenú chuť tabaku, ale môžu byť aj ochutené. Tieto cigary sú v balíčku, ktorý obsahuje päť krabičiek po 20 cigarách.

V roku 2010 sme vyrobili viac ako 1,000,000 cigár pre našich zákazníkov z celého sveta. Vďaka tvrdej práci a neustálej kontrole kvality výrobkov, môžeme garantovať tú najlepšiu kvalitu. Všetky cigary sú u nás ručne vyrábané z najkvalitnejšieho tabaku s najvyššími štandardmi.

Majte na pamäti, že každá cigara musí prejsť dvojročným procesom, od zasiatia tabaku na poli až po hotovú cigaru. Všetky naše cigary musia prejsť štyrmi kontrolami, aby sme sa ubezpečili, že majú rovnakú kvalitu.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial