Ako pripraviť vodnú fajku? Postrehy zo života shisha majstra

Návodov ako pripraviť vodnú fajku je na internete neúrekom. Skoro v každom nájdete to isté – pridanie ľadu, ovocia či alkoholu do vázy vodnej fajky. Priznáme sa, nás to už nebaví. Preto sme pre vás pripravili jeden špeciálny návod s tipmi a trikmi, ktoré sme nadobudli z vlastných skúseností. Jedná sa o overené a zaužívané postupy, nie výmysly za účelom predaja.

V prvom rade by sme vám chceli pripomenúť, že fajčenie vodnej fajky nie je nutne spoločenskou záležitosťou. Shishu si môžete vychutnať v kľude aj sami. Je to výborný spôsob relaxu a zároveň vám prídu na um zaujímavé myšlienky. Teraz ste si pomysleli – „Preboha, to myslíte vážne? Vyfajčiť vodnú fajku sám?! Veď ma bude bolieť hlava ako po opici!“ Áno, myslíme to vážne.

Ako pripraviť vodnú fajku iba pre seba?

Viete ako vyfajčiť shishu sám tak, aby vás nebolela hlava? Naším prvým odporúčaním je: Neťahajte ako o dušu! Pohoda, klídek a tabáček. Pár krát si potiahnite a náustok na chvíľu odložte. Nemusíte sa báť, vodná fajka nevyhasne a počká na vás.

Druhá rada: Skombinujte tabak do vodnej fajky s akýmkoľvek typom bez-nikotínovej náhrady tabaku, ako je pasta do vodnej fajky, kamienky do vodnej fajky či gél do vodnej fajky. Nám sa osvedčil spôsob: pasta natretá v jemnej vrstve po okraji korunky a k tomu približne 1 – 1,5 čajovej lyžičky ochuteného tabaku.

vodná fajka a žena leží pri okne

Tabak do vodnej fajky a pasta

Takto sa dajú skombinovať veľmi zaujímavé chute a vždy si môžete namiešať inú kombináciu. Výborne funguje napríklad tabak: ananás + kokos + banán s čokoládovou pastou, alebo banán + karamel s orieškovou pastou – odskúšané, schválené! (Áno, máme radi sladké 🙂 )

K tabaku sa vzťahuje aj ďalšia rada – korunku zbytočne neprepĺňajte tabakom. Menej je niekedy viac. Keď budete cítiť, že je chuť slabšia, iba prehrabte tabak v korunke. Uvidíte, že spálená je iba vrchná vrstva a na spodku korunky je ho ešte dostatok. Pri nakladaní tabaku do korunky nezabúdajte, že tabak musí byť vzdušný. Veľkým pomocníkom je obyčajná vidlička, či dierovač na alobal, ktorý je typicky pripevnený na kliešťoch na uhlíky.

Uhlíky do vodnej fajky príliš nerozpaľujte

Spomenuli sme uhlíky? Áno aj ku nim máme zopár rád zo života. O použití kokosových uhlíkov namiesto samozápalných sa snáď baviť nemusíme. Každý aspoň trochu skúsený milovník vodnej fajky pozná ich výhody a nevýhody.

vodná fajka
vodná fajka

Rada znie: pri rozpaľovaní uhlíkov to nepreháňajte. Stačí minútka až dve z oboch strán. Uhlík sa ďalej rozhorí sám a vy ušetríte teplo. Položte takto načatý uhlík na korunku a kým sa uhlík rozpáli, korunka sa oteplí. Tým pádom nemusíte vodnú fajku rozťahovať, čím si ušetríte pľúca. Nechajte položený uhlík zopár minút „oddychovať“ na korunke a keď si potiahnete, okamžite pocítite plnú chuť tabaku spolu s hustým dymom. Pokiaľ vám nejde poriadne ťahať dym, znamená to, že vodná fajka dobre netesní. Skontrolujte si všetky tesnenia a závity, či sú dobre utesnené.

Rozpaľovače uhlíkov na výlety či spoločenské akcie

Ešte jeden tip ku kokosovým uhlíkom – nepotrebujete špeciálne rozpaľovače uhlíkov. Máte doma plynový sporák či krb? To vám bohate stačí. Určite však nechceme podceňovať rozpaľovače uhlíkov. Na výlety, či spoločenské akcie sú dokonalým pomocníkom.

Dokonca z osobnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že kokosové uhlíky viete rozpáliť aj na sklo-keramickej doske. V tomto prípade však neručíme za následky, sklo-keramická doska môže vďaka veľmi vysokej teplote prírodných uhlíkov prasknúť, alebo na nej môžu zostať po uhlíku fľaky. Nám sa to našťastie nestalo, ale minimálne fľaky vraj zostávajú pomerne často.

Kaloud Lotus – voľba shisha majstra

Posledný tip k uhlíkom je použitie Heat Management System – Kaloud. Ten je jasnou voľbou pri výbere podkladu pod uhlíky a pokrytia korunky. Kaloud je uzavretý systém, ktorý reguluje teplotu uhlíkov a ich teplo tak vydrží dlhšie. Informácii o kaloude máme na celý ďalší článok a môžete sa naň tešiť v blízkej dobe.

Čerešnička na záver. Pri fajčení si priložte náustok vodnej fajky na vnútornú stranu vrchnej pery a ťahajte. Držte náustok kolmo vo zvislej polohe. Chuť je tak omnoho výraznejšia!

 

Páčil sa vám náš článok? Máte svoje overené tipy, ktoré používate pri fajčení vodnej fajky? Podeľte sa o ne s nami a našimi čitateľmi na našej FB stránke ⇒ Smokemag.sk.

 

Článok pre vás pripravila Skepta

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial