História fajky Savinelli

Príbeh Savinelliov začal v roku 1876 keď Achille Savinelli Sr. otvoril jeden z prvých obchodov na svete výhradne s fajčiarskym tovarom, v centre Milána na ulici Orefici 2, blízko slávneho Piazza Duomo. Malý obchodík, ktorý sa stále nachádza na svojom pôvodnom mieste, sa čoskoro stal miestom stretnutí pre vášnivých fajčiarov, ktorí si tu vymieňali názory a rozoberali svoje skúsenosti.

Tu začal Achille Sr. navrhovať fajky, ktoré mu potom vyrábali remeselníci v oblasti Varese, severne od Milána. Súčasne s otvorením obchodu na ulici Orefici, sa brat a sestra Savinelliho presťahovali do Genoe, aby si otvorili svoj vlastný obchod s fajkami v Galleria Mazzini, ktorý si získal svoju vlastnú vernú klientelu a upevnil meno Savinelliov. V roku 1881 Achille Savinelli Sr. vystavoval na Talianskej Priemyselnej výstave, predchodkyni dnešného Milánskeho Veľtrhu. Jeho iniciatíva ukázala, že v žilách rodiny koluje podnikateľský inštinkt, ktorý pretrval dodnes.

V januári 1890, syn Achillea Savinelliho-Carlo prevzal obchod a viedol ho vyše 50 rokov. Vďaka jeho vrodeným psychologickým inštinktom, sa mu podarilo vytvoriť si s klientami veľmi dobrý vzťah. Vždy im poradil ten správny produkt a svoje prirodzené vlohy vedel prispôsobiť každému jednému z nich.

V roku 1918 sa narodil Achille Junior. Ako mladý muž sa Achille začal venovať výrobe fajok v malej dielni v zadnej časti obchodu. Zatiaľ čo sa jeho rodičia venovali zákazníkom, on radšej pracoval vzadu, navrhoval a vylepšoval. V tejto dielni svetlo sveta uzrela prvá originálna Savinelli fajka. Avšak, prišla druhá svetová vojna a Achille Jr. bol nútený prerušiť prácu a odslúžiť päť rokov vojenskej služby. Keď sa Achille Jr. vrátil z vojny, rozhodol sa odísť z otcovho obchodu, a začal vyrábať fajky na vlastnú päsť. Toto rozhodnutie bolo pre mladého Achilleho veľmi dôležité, rozhodol sa totiž pokračovať v rodinnej tradícii Savinelliov, len v inom smere.

Toto rozhodnutie sa zakladalo na jednom fakte: najpredávanejšie fajky predaj v Taliansku v tej dobe paradoxne nepochádzali z Talianska, zatiaľ čo v Taliansku rástol najkvalitnejší bruyér. Toto Achillea Jr. trápilo až do tej miery, že sa rozhodol vyrábať vlastné vysoko kvalitné fajky na tabak v dobe, kedy všetci ostatní výrobcovia fajok v Taliansku masovo produkovali nekvalitné fajky. Mal obrovskú vieru vo svoje schopnosti vyrábať kvalitné produkty, ktoré zmiešané z národnou hrdosťou priniesli ovocie. Ponoril sa do rozvoja spoločnosti a s pomocou svojich dvoch najlepších priateľov Amleta Pomého a Maria Vettoruzza rozbehol nový biznis v oblasti Varese v severozápadnom Taliansku.

V roku 1948 bola otvorená Savinelliho dielňa a fajky v nej vyrobené, rýchlo naberali prestíž na trhoch po celom svete. Pred otvorením tejto výrobne sa z Talianska vyviezli milióny fajok pochybnej kvality. Kvôli tomuto veľa ľudí pozeralo na Savinelliho s pochybnosťami, mysleli si totiž, že Talian nemôže vyrobiť kvalitnú fajku a súperiť so zahraničnými výrobcami. On však uspel, so svojimi fajkami konkuroval najväčším výrobcom a dokonca ich kvalitou predčil až do tej miery, že sa stal normou najvyššieho štandardu pre fajky na svete. Achille Jr. spojil predstavivosť s dobrou chuťou, získal tak líniu fajok, na ktorú bol právom hrdý. Je to jeho duch, ktorý dáva fajkám osobnosť tvorenú harmóniou formy a funkčnosti. Jeho predstavivosť a rafinovanosť sa prenášajú aj medzi dnešných Savinelliov. Giancarlo, ktorý začal tam kde Achille skončil, je dnes hlavou spoločnosti a priniesol novú energiu a nápady. Ako pravnuk zakladateľa firmy stojí za úlohou modernizácie spoločnosti, dozerá na dedičstvo ručnej výroby a chce ho nedotknuté odovzdať svojmu synovi Achillemu.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial