Cigary Cohiba: 5 fascinujúcich faktov o najznámejších kubánskych cigarách

Iba za niekoľko dekád sa Cohiba premenila zo súkromnej značky pre Fidela Castra na jedny z najznámejších a najvyhľadávanejších cigár na svete. Pre porovnanie, Cohiba je niečo ako Rolls Royce pre autá, alebo Rolex pre hodinky. Za cigarami stojí zaujímavý príbeh, ktorý je hodný sfilmovania. Prečítajte si týchto 5 fascinujúcich faktov o Cohibe a presvedčte sa sami, či vás ich príbeh nadchne rovnako ako nás. Cigary Cohiba sa stali legendou.

Cohiba je cenným majetkom Kuby. Pokiaľ máte dostatok šťastia a vlastníte jedno balenie, alebo ste ho získali ako darček, váš humidor bol poctený jednou z najcennejších cigár na svete. Ešte predtým, než však dostanete chuť jednu si zapáliť, tu je niekoľko faktov o značke, ktoré by vás mohli zaujať.

Cohiba v preklade znamená tabak

Cohiba ( vyslovenie koh-hee-bah) sa ľahko vyslovuje, až takmer rytmicky. V preklade znamená tabak v Taíno, domácom jazyku Arawakov, ktorí boli pôvodnými obyvateľmi Kuby. Národ Arawakov žil na ostrove ešte pred príchodom Krištofa Kolumbusa a Španielov.

Cigary Cohiba na Stole

Cigary Cohiba sú celkom nové

Čo sa týka kubánskej produkcie, cigary Cohiba sú pomerne mladou značkou. Mnoho kubánskych cigár, ktoré si dnes môžete kúpiť boli pred Kubánskou revolúciou sprivatizované a následne zoštátnené. To sa však netýkalo Cohiby. Značka bola vytvorená v roku 1966 po revolúcii špeciálne pre Fidela Castra. Samotná Cohiba tak nemá nič spoločné so starou Havanou. Predstavuje symbol Castrovej Kuby a je ikonou revolúcie.

Fidel Castro s cigarou Cohiba

Cohiba vznikla úplnou náhodou

Legenda hovorí, že tieto kubánske cigary boli vyrobené pre šéfa ochranky Fidela Castra. Avšak potom, čo ich Castro vyskúšal, okamžite si ich zamiloval. Objednal si ich viac, až kým sa eventuálne stali jeho preferovanou voľbou cigár.

Za peniaze ste si ich nedokázali kúpiť

Mnoho rokov sa Cohiby dali získať iba ak ich vám dal Castro osobne. Cigary boli selektívne ponúkané ako diplomatické darčeky pre hlavy štátov, premiérov, ministrov, diplomatov a kohokoľvek, koho Castro považoval za vhodného na to, aby si ich mohol zapáliť a vychutnať.

žena fajčiara cigaru Cohiba

Je to najdrahšia značka Kuby

Cohiba sú doposiaľ najdrahšie produkčne vyrábané cigary. Vo Veľkej Británii sa predávajú za 34,30 libier (približne 39 eur). V Kanade sa cigary predávajú za 70 kanadských dolárov (približne 48 eur). U nás sa pre cigary Cohiba cena pohybuje až do výšky 60 eur. Na niektorých trhoch stoja ešte viac. Ich prémiovosť je skrátka vyjadrená taktiež aj cenou.

Cohiba je legenda

Kuba je miestom na Zemi, ktorej sa len tak nič nevyrovná. Rovnako to platí aj o jej produktoch, či už ide o rum, alebo cigary. Ľudia na tomto mieste skrátka vedia, o čom život je a zosobňujú ho vo svojej produkcii. Rovnako to platí aj pre Cohiby. Sú určené pre ľudí, ktorí milujú život a vedia si v ňom dopriať trochu kvality.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial