Vodné fajky – Ako si postavím citrónovú korunku?

Vodné fajky, ktoré slúžia na fajčenie tabaku prinášajú so sebou množstvo možností ako si fajčenie spestriť. Ponúkame vám návod ako vyrobiť korunku na vodnú fajku z ovocia a tým vylepšiť chuť. Skúste pre zmenu niečo netradičné a zdokonalte svoj pôžitok z fajčenia!

1. Ovocie ako základ ovocnej korunky

V prvom kroku si vyberiete ovocie, ktoré bude ideálne pre Vašu korunku. Najlepšou voľbou je Bio-ovocie, pretože nie je tak veľmi chemicky postrekované ako normálne ovocie. Ovocie by nemalo byť príliš tvrdé, t.z. malo by byť už trošku dozreté. Uľahčí Vám to prípravu korunky. Pre ovocnú korunku sú vhodné tieto druhy ovocia: jablka, pomaranče, citróny, medový melón a ananás.

2. Príprava prírodnej korunky

Na prípravu korunky potrebujete dosku, nôž, lyžicu a Vašu ponornú rúrku, resp. adaptér korunky z vodnej fajky. Položte si ovocie a urobte priamy rez. Podľa druhu ovocia buď ďalej hore, alebo ďalej dole, jednoducho aby prispôsobené množstvo pasovalo do vnútra tabaku. Teraz vyhĺbite ovocie. Po stranách nechajte trošku dužiny. Pri tomto postupe pracujte s nožíkom a lyžicou. V závislosti od druhu ovocia iba s lyžicou. Následne urobte v strede ovocia dierku, tak aby cez túto dierku prešiel adaptér korunky. Ak je potrebné, pomôžte si s nožíkom.

3. Plnenie – Tabak a štruktúra

Podľa druhu ovocia položte na ,,dno“ ovocia kovové sito alebo zastrčte špáradla do ovocia tak, aby ste vytvorili mriežkovanú sieť. Teraz naplňte ovocnú korunku jemne s Vaším shisha tabakom, ako pri úplne klasickej korunke. Najlepšie ak prispôsobíte tabak ovociu. Samozrejme, že môžete dať aj rôzne iné sorty tabaku do ovocia. Je však potrebné dbať na to, aby spolu vytvorili akúsi harmóniu.

4. Alobal a uhlíky

Teraz napnite pevne 1-2 vrstvy alobalu klasickým spôsobom nad ovocie, najlepšie ak po stranách dookola zastrčíte špáradlá, aby ovocie dobre tesnilo a aby sa nestalo, že ovocie bude ťahať vzduch. Nakoniec urobíte kompletné dierkovanie a položíte na to 2-3 prírodné uhliky do vodnej fajky.

Veľa zábavy pri brblaní sa!

 

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial