Zloženie cigár

Zloženie: Cigara je zložená z 3 druhov tabakových listov: obalový list, viazací list a náplň. Každá časť prispieva ku kvalite cigary.

Obalový list: Obalový list obmotáva zväzok a tým vytvára konečnú podobu cigary. Tieto listy sú veľmi variabilné a dodávajú cigare chuť ako aj horľavosť. Obalové listy sú natiahnuté na cigary, aby zakryli trhlinky. Na uzavretie hlavičky cigary sa používa rastlinné lepidlo. Obvykle sa pre svetlú farbu obalového listu používa pomenovanie „natural“ a tmavá farba sa označuje ako „maduro“. Maduro obalové listy sa považujú za silnejšie, ale nie je to vždy tak. Tmavšie obalové listy nemusia byť silnejšie, tieto listy stmavli počas starnutia.

Náplň: Ďalšou časťou cigár je náplň, ktorá sa podieľa na pevnosti cigary. Tabakové listy do náplne sú z celej časti tabakovej rastliny. Spodná časť rastliny poskytuje listy s menej výraznou chuťou. Listy zo strednej časti rastliny majú jemnú chuť a listy z vrcholu tabaku majú najzreteľnejšiu chuť. Všetky listy musia prejsť vytvrdnutím, fermentáciou a procesom starnutia. Niektoré listy sa fermentujú až po dobu 2 rokov. Dlhšie tzv. long filler cigary sú vyrobené z dlhých a celých tabakových listov. Long filler cigary sú vyrobené z kvalitnejšieho tabaku ako cigary short filler, ktorých náplň je tvorená z tabakovej zmesi nasekanej na kúsky.

Viazací list: Tento list okolo náplne tvorí tzv. panenku. Z listov sa odstráni centrálna žilnatina, takže získame 2 oddelené časti. Tieto listy väčšinou pochádzajú zo spodnej alebo strednej časti tabaku. Môžu pochádzať aj z tej istej rastliny ako listy na náplň a prejdú rovnakým procesom.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial