Plynový zapaľovač – Ako ho naplniť?

Obľúbený plynový zapaľovač môže byť dobrým dôvodom na to, aby ste sa začali obzerať po náplni do zapaľovača. Každý z nás má určite zapaľovač, ktorý má veľmi rád alebo verí, že mu prináša šťastie. No vôbec nezáleží na tom, či to je práve tento prípad alebo nie. Ak je cena, ktorú za tento pocit treba obetovať taká malá, akú treba obetovať na zakúpenie plynu do zapaľovača, tak potom prečo to neurobiť. Plyn do zapaľovača je zvyčajne umiestnený v sprejovej nádobe a ľahko sa používa na naplnenie zapaľovača. Tento proces je jednoduchý a pri používaní plynu do zapaľovača sa niet čoho obávať.

Plynový zapaľovač a základné pravidlá plnenia

Prvú vec, ktorú o plyne do zapaľovača musíte vedieť je, že pokiaľ ide o znovunaplnenie zapaľovača, je to veľmi užitočný krok. Prakticky môžete naplniť akýkoľvek zapaľovač, ktorý chcete, no musí to byť jednoznačne plynový zapaľovač, a samozrejme, musí mať otvor na napĺňanie. Kroky, ako naplniť zapaľovač plynom do zapaľovača, sú nasledujúce:

  1. Musíte sa uistiť, že plyn zo zapalovaca neuniká, keď zapaľovač nefunguje.
  2. Uistite sa, že zapaľovač a nádoba s náplňou sú správne natočené.
  3. Vložte výčnelok z nádoby s plynom do otvoru zapaľovača.
  4. Stlačte nádobu s plynom 3-4 krát, vždy po dobu 3 sekúnd.

Ako vidíte, napĺňanie zapaľovača je veľmi jednoduché. Všetko čo potrebujete, je plyn do zapaľovača a pár voľných minút.

Plyn do zapaľovača môže unikať

Prvý krok je veľmi dôležitý, nakoľko ak zo zapaľovača uniká plyn počas toho, ako sa nepoužíva, môže to byť potenciálne nebezpečenstvo. Tým, že by sa pridalo viac plynu, by sa mohol zvýšiť tlak a zapaľovač by mohol vo vašich rukách explodovať.

Správne ho naplňte

Ďalším krokom je uistiť sa, či aj plynový zapaľovač, tak ako aj nádoba s plynom sú správne natočené, pretože je to jediný spôsob, akým plyn bude správne do zapaľovača tiecť.

Tretí krok vlastne spočíva v naplňovaní zapaľovača. Avšak mali by ste sa uistiť, že všetky kroky boli vykonané postupne. Počas plnenia musíte nechať plyn do zapaľovača tiecť len chvíľu. Tak ako sa hovorí pri štvrtom kroku, 3-4-krát je maximum a každý jeden raz by nemal byť dlhší ako 3 sekundy. Príliš veľké množstvo plynu do zapaľovača naraz je nepotrebným riskom.

Naplňte si svoj zapaľovač vonku

Pokiaľ budete nasledovať tieto kroky, nemusíte sa znepokojovať ohľadom bezpečnosti, nakoľko toto sú tie najlepšie inštrukcie, ktoré odporúčajú aj spoločnosti , ktoré tieto zapaľovače vyrábajú. Zopár vecí ktoré si musíte ustrážiť sú, že by sa vo vašej blízkosti nemal vyskytovať žiaden plameň alebo cigareta, pokým vykonávate tento postup. Plyn je vysoko horľavý, takže toto by bol tiež len nepotrebný risk. Najlepšie je, ak tento proces vykonávate vonku alebo dokonca aj na terase. Keď raz zapalovac naplníte, môže trvať týždne, kým to bude znova potrebné a jeden plyn môže postačiť aj mesiace. Pokým budete dodržiavať požadované kroky a uistíte sa, že prostredie je bezpečné, môžete plyn do zapaľovača používať bez akýchkoľvek obáv.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial