Oživenie suchých cigár

Najväčšou chybou u predajcov cigár je nesprávne skladovanie. Cigary predajávajúce sa v trafikách a stánkoch majú málokedy správne skladovacie podmienky a preto nevykazujú požadované vlastnosti ako je aj správna vlhkosť. Vlhkosť cigár ovplyvňuje ako pružnosť, tak vôňu, chuť, dobu horenia a celkovú kvalitu hotových cigár. Vyschnutá cigara je nepríjemná a nerozvinie jemné chute tabaku pre ktoré ste si ju kúpili. Nestrácajte nádej, všetko sa dá ešte zachrániť! Ukážeme vám ako na to.

Cigary by sa mali skladovať vo vlhkom prostredí, kde vlhkosť dosahuje 70-72% a teplota by mala byť v rozmedzí 18-21°C. V takto prispôsobenom prostredí nevysychajú a nekrehnú, práve naopak v týchto podmienkach dozrievajú a vylepšuje sa ich chuť a aróma.

Zachránite aj veľmi suché cigary

Veľmi suché cigary môžu v humidore získať svoju pôvodnú formu. Avšak zvyšovanie vlhkosti v humidore by malo byť postupné. Dôležitý je preto výber kvalitného humidoru, ktorý určite nezanedbajte. Nezanedbajte ani príslušenstvo do humidoru ako hygrometer, zvlhčovač, náplň do zvlhčovaču. Možností je veľa stačí si vybrať. Strojovo vyrábané cigary sú väčšinou suché a majú iné skladovanie. Každá značka cigár má špecifické cigary a aj skladovanie je rozdielne, pokiaľ nemáte skúsenosti informujte sa u svojho predajcu ohľadom typu a skladovania.

Pokiaľ ste si zakúpili nový humidor, nezabudnite ho pred prvým uložením cigár zvlhčiť. Keďže nebol použitý jeho cedrové prostredie je suché a nevhodné pre uskladnenie cigár. Do humidoru umiestnite misku s destilovanou vodou, uložte doň navlhčený zvlhčovač a nakalibrovaný hygrometer. Dajte pozor aby sa vám voda z misky nevyliala. Uzavrite humidor na cca 8 hodín, potom priebežne kontrolujte hygrometer a ak dosiahne približne 68-72% je pripravený na uskladnenie cigár.

Po približne dvoch mesiacoch od uskladnenia cigár v dobre udržiavanom humidore, by mali byť cigary v pôvodnom dobrom stave. Na suché cigary by sa malo dbať s opatrnosťou. Sú veľmi citlivé a môžu sa ľahko zlomiť.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial